lyderisPastaruoju metu galima nemažai išgirsti apie vadovų mokymų programas. Ar šie dalykai iš tiesų padeda vadovams geriau organizuoti darbą įmonėje, ar tai tėra tik laiko švaistymas? Pamėginome atlikti statistinį tyrimą, kurio metu paaiškėjo, jog 9 iš dešimties vadovų, per pastaruosius dvejus metus nuvykusių į vadovų mokymus, jaučia naudą ir pagerėjimą įmonės veikloje. Taigi, pasidomėjome, ką vadovų mokymų programa siūlo norintiems tobulėti įmonių vadovams.

  1. Vertinimo įrankiai. Daugelis vadovų, neturėdami daug patirties, nežino, kaip įvertinti vieną ar kitą situaciją įmonėje. Ypač tai aktualu vadovams, kurie yra atsakingi už dideles įmones, kuriose dirba šimtas ar daugiau darbuotojų. Klaipėda garsėja kaip miestas, kuriame vadovų mokymų programa yra geriausiai ištobulinta, kadangi čia vadovai yra apmokomi pagal Global Leadership Profile tarptautinę vertinimo programą.
  2. Ne tik teorija. Kalbant apie kokybiškus vadovų apmokymus, reikia turėti omenyje, kad tikrai viskas nesibaigia tik teorija. Praktiniai užsiėmimai yra ne ką mažiau svarbūs – kiekvienas vadovas gauna praktinių užduočių, kurios vėliau yra patikrinamos dėstytojų ir aptariami rezultatai. Svarbu yra ir tai, kad kas vienoje situacijoje gali atrodyti kaip teisingas atsakymas, kitoje situacijoje nebetinka – kitaip tariant, vadovų mokymai yra individualizuotas dalykas. Nors ir taikomi tie patys modernūs principai, tačiau taip pat mokoma lankstumo – yra skirtingų įmonių, kurios skiriasi savo dydžiu, veikla, esama padėtimi. Kiekvienas vadovas turėtų individualiai spręsti įmonės problemas ir žengti vienu žingsneliu į priekį. Lyderis yra tas, kuris neseka paskui kitų nubrėžtą kelią, o atranda savo.
  3. Skirtingos seminarų temos. Vadovų mokymų programa yra gana lanksti – yra gausybė skirtingų temų, kurios seminaruose yra aptariamos pagal poreikį. Pačios populiariausios temos yra šios – pokyčių valdymas, sprendimų priėmimas, komandos efektyvumas ir jo įgalinimas, efektyvus darbo ir pardavimų organizavimas, komandos kūrybiškumas ir iniciatyvumas, atsparumas stresui ir geras mikrokilmatas komandos viduje.
  4. Individualus požiūris. Svarbu paminėti ir tai, kad dėstytojų požiūris į vadovų mokymus nėra tiesiog paskaitos atskaitymas su keliomis bendro pobūdžio užduotimis. Kiekvienas vadovas, užsirašęs į tokius mokymus, galės pristatyti dėstytojams savo organizacijos situaciją ir pobūdį, o tuomet jau dėstytojai pagal jūsų pateiktą informaciją parengs pačią aktualiausią informaciją ir taip pat galimus sprendimus – kaip padaryti, kad įmonė veiktų stabiliau, būtų mažiau problemų, ką reikėtų daryti, iškilus netikėtoms problemoms ar susidūrus su įmonės veiklos sutrikimu. Vadovų mokymų programa bus paruošta individualiai, todėl kiekvienas vadovas galės praktiškai pritaikyti visą įgytą informaciją savo įmonėje.

Kaip matote, yra nemažai privalumų, renkantis mokymų programą vadovams. Įdomu ir tai, kad yra skirtingo pobūdžio programos – kai kurios iš jų trunka visus metus (tuomet seminarai rengiami kartą per savaitę arba du kartus per mėnesį), o taip pat yra ir savaitiniai mokymai, kuomet vadovai susirenka vienai savaitei ir sužino daug svarbios informacijos per trumpą laiką. Taip pat atsirado ir tokia naujovė – vadovų mokymai internetu. Video konferencijos pagalba jūs galite susisiekti su profesoriais ir klausyti paskaitos bei gauti individualią konsultaciją.

Ar vadovų mokymai iš tiesų naudingi įmonei?
Balsuoti