grindu plytelesLietuvoje grindis yra įprasta padengti plytelėmis. Anksčiau karaliavęs medis pasirodė nepraktiškas, o žmonėms labai svarbu, kad namų priežiūra nereikalautų daug laiko, o investicija į plyteles būtų ilgaamžė. Pirkti grindų plyteles nėra toks paprastas darbas kaip kad galėjote pagalvoti. Reikia apgalvoti daug detalių.

Siekdami palengvinti Jūsų paieškas pasikonsultavome su specialistais, kurie pateikė pagrindinius kriterijus, kuriuos reikia apgalvoti ieškant plytelių. Tuo pačiu norėtume akcentuoti, kodėl būtent plyteles geriausia naudoti grindims.

  • Jas labai paprasta prižiūrėti ir nereikia jokių specialių priemonių. Taigi, išvenkite papildomų investicijų ir grindis valykite su paprasčiausiu muilu bei vandeniu.

  • Nepamirškite ir to, kad grindų plytelės yra ilgaamžė investicija. Priešingai nei medinės, kurios tarnauja kelerius metus ir dažnai dėl per didelės drėgmės paprasčiausiai pradeda pūti. Ant medinių dažnai tenka tepti papildomas priemones, kurios kainuoja. Tokiu atveju reikia pirkti dažus ir reguliariai atnaujinti medines grindis.

  • Egzistuoja labai platus plytelių pasirinkimas, tad kiekvienas žmogus pagal savo poreikius bei galimybes nesunkiai atras jam pačias gražiausias ir labiausiai prie viso interjero derančias plyteles.

  • Dėl didelės konkurencijos šiuo metu galima atrasti tikrai labai pigias plyteles, kurios gali patenkinti net ir pačių išrankiausių klientų poreikius.

  • Plytelės puikiai tinka tose patalpose, kur yra labai daug vandens, kur jis taškosi: virtuvė ir vonia. Paprasčiausiai kokybiškos plytelės nebijo vandens, taigi ilgai ir sėkmingai Jums tarnaus.

Jeigu jau supratote, kad pirkti grindų plyteles tikrai verta – laikas pradėti galvoti apie tai, kurios yra geriausios.

Ekspertai pataria, kaip paprasčiausia pasirinkti grindų plyteles.

KAINA. Nusistačius savo biudžeto galimybes galėsite kur kas sistemingiau ieškoti. Galima atrasti plytelių, kurių kaina yra labai didelė arba stebėtinai maža. Paprasčiausias būdas nepermokėti yra palyginti kainoraščius ir išsivedus vidurkį ieškoti atitinkamos kainos plyteles.

STILIUS. Natūralu, kad šiais laikais žmogui stilius yra toks pat svarbus, kaip ir funkcionalumas. Norisi, kad grindys derėtų prie viso kito patalpoje kuriamo interjero. Dažniausiai plytelės yra skiriamos į klasikinį arba modernų stilių, tačiau galima atrasti ir tarpinį variantą, kuris universaliai dera prie bet kokio interjero.

MEDŽIAGA: keramikinės ar akmens masės. Priklausomai nuo poreikių galima atrasti skirtingos medžiagos plyteles.

APDAILA. Plytelės gali būti papildomai pagražinamos. Vėlgi, rinkoje pasirinkimas nustebins net ir pačius išrankiausius.

ATSPARUMAS. Galima atrasti tokias plyteles, kurios yra atsparios neigiamiems aplinkos veiksniams. Tokiu atveju jos ilgiau tarnauja.

FORMA. Tradiciškai pačios populiariausios yra kvadratinės plytelės, tačiau galima atrasti ir kiek netradicinių formų: stačiakampės ir net ovalios. Dažniausiai netradicinė forma netrukdo tinkamai išvalyti, taigi čia jau viskas remiasi į kiekvieno žmogaus norus.

ILGAAMŽIŠKUMAS. Dažnai gamintojas ant pakuotės nurodo, kiek laiko plytelės bus funkcionalios. Žinoma, tai tik preliminarus laiko tarpo nustatymas, tačiau jis gali padėti suvokti po kiek laiko plytelės Jums nebetarnaus.

PATALPOS FUNKCIJOS. Priklausomai nuo to, kurioje patalpoje bus klojamos plytelės – reikia ir konkretaus gaminio. Vienos labiausiai tinka vonios patalpoje, kur dažniausiai yra labai drėgna, o kitos tinka virtuvėje, kur kaupiasi riebalai.

Nepamirškite, kad norint kloti grindis būtinai reikia pasirinkti ir grindims skirtas plyteles. Paprasčiausiai sienų plytelės nebūna tokios tvirtos, tad jeigu ant jų stovės dideli svoriai – jos gali greitai įtrūkti.

Grindų plytelių pasirinkimas: kurios yra geriausios?
Balsuoti