Šiais laikais, aukštos kokybės namų kino sistema – tai ne prabangos prekė, o būtinybė. Nūdienos aktualijos yra tokios, jog viena išvyka į kiną su šeima jums gali atsieiti iki 30 eurų, todėl kiek protingiau yra susimontuoti kokybišką namų kiną namuose ir mėgautis puikiu vaizdu ir akustika nepakylant nuo sofos. Tam dabar yra puikus laikas – parduotuvių lentynos yra tiesiog nusėtos biudžetine audio ir video technika, tereikia tinkamai pasirinkti ir susiderinti komponentus. Šio straipsnio tikslas ir yra išmokyti Jus, kaip neišleidžiant krūvos pinigų susikurti kino salę, kuri bus ne ką prastesnė nei kino teatruose.

Kaip žinoma, šiais laikais itin populiarios 5.1 formato akustinės sistemos (penkių plačiajuosčių aktyvių kolonėlių ir vienos žemų dažnių kolonėlės junginys). Šis derinys populiarus todėl, kadangi naudojant tokio tipo sistema išgaunamas garso pilnumas, garsas užpildo visą kambarį, sukuria magišką atmosferą. Ši garso sistema padeda išgauti garsą taip, jog jis tampa labai panašus į tikrąjį, realų – svarbu suvokti, jog konvertuojant garsą į elektrinius virpesius atsiranda nors ir minimali paklaida, kuri dekoduojant iškraipo garsą. Šių laikų technika nėra dar taip stipriai pažengusi, kad galėtų eliminuoti visų tipų trikdžius (pavyzdžiui, Gauso triukšmą) bei koduoti duomenis be paklaidų.

Dauguma vartotojų paklaus – jeigu visgi yra tos paklaidos, kam investuoti į kolonėles, kodėl nesusipirkus ir nesusimontavus pigiausių? Atsakome: visų pirma, balsai, instrumentai ir kiti garsai „skiriasi“ vienas nuo kito, užima savo poziciją erdvėje (viskas priklauso nuo garso režisieriaus vaizduotės ir audioprocesoriaus efektų), todėl kokybiškam visų garsų atkūrimui reikalinga būtent 5.1 tipo audio sistema. Šie garsai juda erdvėje, todėl tam, kad pasijustumėte tarsi filmo veikėjas, jums būtina kokybiška, tinkamai sumontuota audio sistema – kitaip garsai bus „suplakti“ į vieną ir mėgausitės ne filmu, o garsų „kakofonija“.

Taip pat dažnai girdime klausimą – o kodėl vertėtų rinktis aktyvias, o ne pasyvias kolonėles? Svarbiausias iš aspektų – patogumas. Aktyvioms kolonėlėms nereikalingas stiprintuvas (jis įmontuotas į vidų). Tai sutaupo vietos, padeda išlaikyti minimalistinį dizainą ir maksimalų portabilumą.

Kaip pasidaryti namų kino sistemą, naudojant aktyvias kolonėles
Balsuoti