saules kolektoriaiTurbūt jau esate girdėję apie saulės kolektorių ir kažką žinote apie jo veikimo technologiją. Tai yra vienas labai pažangus, alternatyvus šildymosi būdas, kuris jau gana populiarus užsienio šalyse. Daugelis žmonių mano, kad saulės kolektoriaus įrengimas yra naudingas tik tokiu atveju, jeigu jūs gyvenate šalyje, kurioje nuolat šviečia saulė. Galbūt taip buvo anksčiau, tačiau šiuo metu, kuomet technologijos labai sparčiai juda į priekį, tai tikrai nėra tiesa, todėl reikėtų pamiršti apie šitą mitą.

Jeigu jums taip pat nepatinka didelės sąskaitos už šildymą ir norite gyventi didesniame komforte bei mažiau mokėti už visus šildymo reikalus, tai jus domina turbūt ne tik saulės kolektoriai, tačiau ir stogo apšiltinimas. Turime paminėti, kad šie dalykai yra iš tiesų tarpusavyje labai susiję – turėdami kokybišką saulės kolektorių, jūs turėsite galimybę apšildyti savo namus, taip pat ir gauti daugiau nemokamo karšto vandens.

Neseniai buvo atlikti tyrimai, kurie parodė, kad per metus Lietuvoje saulės išspinduliuojama energija gali būti lygi net šimtui litrų iškastinio kuro. Ką gi tokia statistika reiškia jums? Tai reiškia pakankamai gerą naujieną – jeigu gyvenate name, kuriame yra įsikūrusi šeima (iki keturių asmenų), tai turėdami kokybišką saulės kolektorių jūs turėsite galimybę sumokėti net iki 60 procentų mažesnę kainą už elektros energiją.

Skaičiai tikrai įspūdingi ir reikšmingi, tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į kitus privalumus. Visų pirma, naudodami saulės kolektorių, jūs nežalojate gamtos, kadangi imate nuolat atsinaujinančią energiją ir niekam nekenkiate. Negana to, jūs turėsite unikalią galimybę valdyti savo elektros ir šilumos energiją, esant poreikiui padidinti šilto vandens srovę – jūs pilnai valdysite savo energiją namuose ir galėsite nustatyti, kada naudoti įprastą energijos šaltinį, o kada – iš saulės gautą energiją. Ką gi tai reiškia?

Tai garantuoja jums komfortą ir sutaupytus pinigus. Dažnai girdėjome tokių nuomonių, kad saulės energija nėra tokia vertinga Lietuvoje, nes čia saulė nuolatos šviečia nebent vasaros sezono metu. Tai nėra tiesa, kadangi net ir vėjuotą dieną, kuomet danguje matyti vien tik debesys, saulės kolektoriai veikia ir jūs tikrai galėsite gauti saulės energijos, net jei jums atrodys, kad tą dieną saulės visiškai nėra. Aišku, kad saulės kolektoriai nedirba tik naktį, kuomet saulė būna iš tiesų pasislėpusi.

Kalbant apie saulės kolektorius ir jų įrengimą, be jokios abejonės, vienas svarbiausių dalykų yra tinkamas jo įrengimas. Jums reikėtų susisiekti su specialistais, kurie galėtų jums papasakoti, kokiu kampu reikėtų jūsų naująjį saulės kolektorių pakreipti, kad jis iš tiesų atneštų maksimalų kiekį naudos. Tinkamas saulės kolektoriaus įmontavimas yra ne ką mažiau svarbus negu pačio saulės kolektoriaus kokybė ar net pati saulė.

Taigi, žinant šiuos faktus, jūs dabar turėsite galimybę pasirūpinti, kad jūsų saulės kolektoriaus įrengimas praeitų sklandžiai. Galite pasidomėti daugiau informacijos internete ir tokiu pat būdu užsisakyti specialistų paslaugas, kurie atvyks prie jūsų namų ir įrengs saulės kolektorių pagal tikslius efektyvumo apskaičiavimus.

Kodėl verta turėti saulės kolektorių?
4 (80%) 3 votes