Neretai mėgstame fotografuoti save, savo artimuosius ar draugus. Įvairių švenčių metu bandome pagauti gražiausias arba juokingiausias draugų ir artimųjų akimirkas savo telefonu arba fotoaparatu.  Keliaudami, švęsdami šventes mėgstame kvailioti, o draugų būryje atsiras nors vienas, kuris mėgs mus nufotografuoti juokingiausiomis akimirkomis. Neretai pamatę juokingus arba nepavykusius kadrus, kurie mus erzina juokais fotografijas atlikusį draugą pavadiname paparaciu. Ir iš ties kas yra ir koks jis yra paparacis?

Vienas iš pagrindinių bulvarinės žiniasklaidos tikslų yra pateikti intriguojančias žinutes ir fotokadrus apie viešai žinomą asmenį. Dažniausiai tokie asmenys yra puikiai žinomi dainininkai, muzikantai, televezijos veidai, politikai, kino ar teatro aktoriai, garsūs sportininkai. Žmonės mes esame smalsūs ir neretai mėgstame pasikapstyti po svetimą daržą, tokiu būdu ir veikia bulvarinė žiniakslaida. Ji stengiasi pateikti ne itin didelės apimties tekstus su minimalia žinute, tačiau kažkokią reklamuojamą naujieną, žinomo žmogaus padarytą klaidą, juokingą atsitikimą ar tiesiog kasdieninio gyvenimo akimirką iliustruojant fotonuotraukomis.

Vestuvių fotografasTokioms fotonuotraukoms yra reikalingas asmuos, kuris puikiai išmano fotografiją ir gali ryžtis tapti žinomo žmogaus sekėjų, kad stebėtų aplinką ir gaudytų kadrus. Fotografas bus visada pasiruošęs praleisti bemiegę naktį prie įžymybės namų arba atvykti į nurodytą vietą darbui bet kuriuo paros metu. Neretai puikiai žinomos asmenybės, maskuoja savo veidus akiniais, važinėja automobiliais su tamsintais langais ir naudojasi apsauginių paslaugomis vengdami paparacių, kurie tik ir tyko progos pagauti asmenį be makiažo, susivėlusį ar nepasipuošusį. Toks fotografas būtinai atvyks į gerai žinomus renginius kaip filmų festivaliai, įvairius apdovanojimus, premjeras ir panašios tematikos renginius, tikėdamasis, kad pasirodymo metu pavyks nufotografuoti ant raudonojo kilimo žengiančią įžymybę.

Kai kurie paparaciai dirba specialiems bulvariniams leidiniams, kaip mados ar stiliaus žurnalai, socialiniai naujienlaiškiai ir panašiai. Fotografai, seka žymių asmenų aprangos tendencijas, vyksta prie prabangių parduotuvių ar mados šou pasirodymus vildamiesi, pagauti kadrus, kada asmuo atvyksta į pasirodymus. Tokiais atvejais garsūs žmonės puošiasi ar įsigyje prabangius apdarus, o vėliau žiniakslaidoje pasirodo pompastiški straipsniai, kuriuose pateikiamos naujienos, kokius mados namus mėgsta žvaigždė, kokiuose mados šou pasirodymuose ji stebėjo manekenų eisenas, kaip buvo apsirengusi ir su kuo leido savo laisvalaikį.

Kai kurie paparaciai yra itin nemėgstami gerai žinomų viešoje erdvėje veidų, kadangi jie stengiasi ne tik pranešti nuotraukomis kiekvieną žvaigždės pasirodymą viešoje erdvėje, tačiau neretai jas persekioja nuolatos. Viena iš priežasčių, kodėl fotografas persekioja įžymybes yra tai, jog jie stengiasi sukurti sensacingas žinias. Fotografuoti kiekvieną aktoriaus ar daininikės pasimatymą, susitikimą, pasirodymą viešoje erdvėje su vaikais ar mylimaisiais. Bandydami padaryti nuotraukas, kuriose atsispindi klaidinga žmogaus kūno kalba, taip paparaciai suteikia daugiau peno skandalams ar sensacingoms žinutėms.

Taigi, fotografuojantis paparacis yra ne kas kitas, kaip žmogus, kuris dirba bulvarinėje spaudoje. Toks asmuo dažniausiai yra dirbantis kaip fotografas, o neretai ir kaip žurnalistas korespondentas. Pagrindinės paparacio savybės yra stebėti ir sekti vienos ar kelių gerai žinomų asmenų gyvenimą, stengiantis foto kadrais perteikti visas peripetijas, galinčias sudominti paprastą žurnalo ar socialinio naujienlaiškio skaitytoją.

Koks yra fotografas paparacis?
4.5 (90%) 2 votes