sveiki maisto produktaiSkaisti oda, gera savijauta, puikus darbingumas, aštresnis protas, kokybiškesnis seksualinis gyvenimas, galų gale – pakilesnė nuotaika… Kaip manote, kas atsakingas už visus šiuos dalykus? Ogi maistas! Jau seniai aišku, kad tai, ką valgote, turi įtakos visai dienai, tad jei norite būti gyvesni, smagesni ir dar išlaikyti dailias kūno linijas, būtina atskirti, kokie sveiki maisto produktai yra iš tiesų sveiki, o kurių turėtumėte privengti…

Ryžių trapučiai

Tenka sutikti ne vieną žmogų, kuris, užuot normaliai papietavęs, kemša ryžių trapučius, tarsi jie neturėtų kalorijų. Deja, šis maisto produktas – tai ne kas kita, kaip rafinuoti angliavandeniai, kurie virsta cukrumi. Na, o apie cukraus nenaudą mūsų organizmui turbūt neverta ir kalbėti. Beje, toks užkandis nėra toks sotus, tad iškeitę pietus ar vakarienę trapučiais, greičiausiai vėliau pajusite didžiulį alkį, tad suvalgysite dvigubai daugiau.

Javainių batonėliai

Kažkodėl žmonės mano, kad javainių batonėliai – tai pati geriausia idėja greitam užkandžiui. Tačiau juose gausu cukraus, fruktozės sirupo. Žinoma, parduotuvėse galite rasti ir specialių, baltyminiu pagrindu pagamintų batonėlių, skirtų aktyvia veikla užsiimantiems žmonėms, kuriems reikia greitai atstatyti baltymų kiekį organizme. Tokiu atveju, vertėtų neapsigauti ant pakuočių rašomais skambiais užrašais ir ieškoti batonėlio, kuriame būtų kuo mažiau cukraus ir kuo daugiau naudingų medžiagų.

Arbūzai

Ach, net sunku patikėti, kad taip ilgai žmonės tikėjo, jog arbūzas – toks nekaltas maistas ir manė, kad racione, kuriame vyrauja sveiki maisto produktai, privalo būti ir jis. Tiesa tokia, kad arbūzas priklauso grupei maisto produktų, kurie turi aukštą glikeminį indeksą, o juose tiek daug cukraus, kad iš kanopų išverstumėte net arklį. Tad jei nuspręsite pasimėgauti šiuo, vasarą ypač mėgiamu vaisiumi, užuot pirkę didelį, vos pakeliamą arbūzą, apsiribokite plonyte jo riekele. Arba dar geriau – arbūzą keiskite kokiu nors kitu, sveikesniu vaisiumi.

Sultys

Sultis gerti sveika, sultis gerti smagu – taip mano daugelis vaikų ir suaugusiųjų. Taip, galima traktuoti, kad sultys – tai sveiki maisto produktai, bet tik tuo atveju, jei jas spaudžiate patys. Nesvarbu, ką berašytų ant parduotuvėse randamų sulčių pakelių jų tiekėjai, jose gausu fruktozės sirupo, kuris sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus.

Sveiki maisto produktai, kuriuos iš tiesų turėtumėte mesti lauk iš šaldytuvo
Balsuoti