apsauga pries erkes Kiekvienam keturkojui, įkalintam tarp keturių sienų, pasivaikščiojimas lauke yra neabejotinai laukiamiausias dienos momentas. Rūpestingas bei atsakingas šeimininkas turi ne tik išvesti savo mylimą šunį į lauką bent tris kartus per dieną, bet ir pasirūpinti tinkama apsauga pries erkes pasivaikščiojimų metu. Priešingu atveju gresia skaudžios pasekmės – šunys yra itin jautrūs erkių platinamoms ligoms.

Jau netrukus per visuomenės informavimo kanalus išgirsime įspėjimą, jog erkės prabudo ir turime šių saugotis (pakilę po žiemos miego šie parazitai būtent ir yra patys aktyviausi). Keliaujant į gamtą kartu su augintiniais, po ranka turėtų atsidurti ne tik purskalas nuo erkiu zmonems – būtina pasirūpinti ir gyvūnų apsauga pries erkes. Šių kraujasiurbių platinamos ligos neretai turi labai skaudžias pasekmes šunų sveikatai ar net sukelia rimtą pavojų gyvybei. Nors šunys – protingi gyvūnai, tačiau jiems nerūpi nei kas atbaido erkes, nei kur pastarosios slepiasi. Apsauga pries erkes gula ant mūsų – mylinčių ir rūpestingų šeimininkų – pečių.

Bene geriausia priemone nuo erkiu sunims – atidi kailio apžiūra kiekvieną kartą augintiniui grįžus iš lauko. Kuo anksčiau bus ištraukta erkė, tuo mažiau žalos ji pridarys gyvūnui (kai kurias ligas perduodantys mikroorganizmai į kraują patenka tik 2-3dieną po įsisiurbimo). Tiesa, erkę taip pat reikia mokėti ištraukti taisyklingai. Kuo arčiau odos suimkite erkę pincetu ir, sukant prieš laikrodžio rodyklę, švelniai ištraukite. Įsisiurbimo vietą dezinfekuokite.

Tačiau vien tokia profilaktine apsauga pries erkes pasitikėti nereikėtų – įsisiurbusio parazito galima tiesiog nepamatyti ar pamatyti per vėlai. Veterinarijos vaistinėse parduodamas purskalas nuo erkiu sunims, tabletes nuo erkiu sunims ar antkaklis sunims nuo erkiu foresto neturėtų būti vertinamas kaip farmacininkų bandymas pasipelnyti iš begalinės šeiminkų meilės savo gyvūnams – tinkamai parinktos bei taisyklingai vartojamos priemonės yra iš tiesų veiksmingos. Svarbu žinoti, jog purškalas yra skirtas tik trumpalaikei apsaugai, o antkaklis tik atbaido erkes, tačiau šių platinamų ligų neapsaugo. Vis dažniau šunų augintojai kaip apsauginę priemonę renkasi tabletes. Tabletes nuo erkiu sunims kaina, lyginant su kitomis priemonėmis, gali pasirodyti brangesnis variantas, tačiau pastarosios – tikrai efektyvi apsauga.

Kokios priemonės gali užtikrinti geriausią apsaugą nuo parazitų jūsų atveju? Teiraukitės savo veterinaro ar vaistininko, o jei labiau pasitikite vieną ar kitą priemonę išbandžiusiųjų atsiliepimais, reikiamos informacijos ieškokite internete. Ten pat galite rasti ir informaciją apie tai, kokie vaistai nuo erkiu sunims kaina yra pats racionaliausias pasirinkimas: kam mokėti už prekinį ženklą, jei svarbiausia – preparato poveikis.