Kreditas kito žmogaus varduKartais žmonės baiminasi, kad sukčiai gali pridaryti baisių dalykų, ir sms kreditai gali būti paimta jų vardu, vos tik jie apie tai pagalvos. Tačiau iš tiesų, norint įvykdyti nusikaltimą, reikia gera viską suplanuoti bei padaryti labai daug žingsnių. Galiausiai, jeigu sms kreditas tikrai bus paimtas jūsų vardu iš sukčių, jūs galėsite kreiptis dėl žalos atlyginimo, registruoti tai kaip nusikaltimą, ir tada prasidės visokie teisiniai procesai. Tačiau, kad taip neatsitiktų, visų pirma, jūs turite suprasti, kas yra išvis sms kreditai, ir kokiu būdu čia gali įsivelti sukčiavimas. Nustebsite – paaiškės, kad pinklės ir apgaulės atvejai galimi tik tada, jeigu jūs patys elgsitės neatsargiai.

Saugumo užtikrinimas

Visų pirma, bendrovės, kurių veikla yra kreditų teikimas bei sms kreditai, imasi visų būtinų saugumo priemonių, siekiant užtikrinti, kad paskolas gautų tik patikimi, grąžinti jas gebantys, sąmoningi ir už save visiškai atsakantys žmonės. Tad jums be reikalo lyg ir neturėtų kilti nuogąstavimų, jog galės kažkas jūsų vargu imti paskolą. Kokias saugumo priemones užtikrina sms kreditai internetu?

Tam, kad gautumėte kreditą, turėsite ne kartą prisijungti prie savo elektroninės bankininkystės ir pervesti po 1 centą kredito teikėjui. Tai veiks kaip savo asmeninės tapatybės patvirtinimas. Taip pat reikia turėti savo elektroninį paštą bei telefono numerį. Be viso to, tektų ir nuskenuoti savo asmens tapatybės korteles, pasą. Taigi, įvairių saugumo priemonių yra imamasi. Bet kam paskola neteikiama. Kai peržengiami šie asmens tapatybės patvirtinimo slenksčiai, tuomet dar reikia pereiti kitus reikalavimus. Pirmiausia, sms kreditai nuo 18 metu neteikiami, reikia sulaukti bent 21. Antra, dar reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad kreditą gali gauti tik žmogus, neturintis kitur prasiskolinimų, pasižymintis atsakingumu ir tuo, kad paprastai pinigus sąžiningai grąžina. Ir galų gale – kad turi pakankamas oficialias pajamas, kurios jam leistų vėliau vykdyti nuoseklų pinigų grąžinimą.

Svetimų duomenų pasisavinimas

Tačiau sukčiavimas yra įmanomas kitais būdais. Vien siekiant jo išvengti, pagal naujus priimtus saugumo reikalavimus dabar sms kreditai visa para jau nebėra suteikiami. Tai, ką gali sugebėti padaryti sukčiai – tai išvilioti asmens duomenis. Galima pavogti piniginę su banko kortelėmis, asmens tapatybės kortele, susikurti kitą el. paštą ir telefono numerį. Tačiau dar lieka prisijungimo kodai, kuriuos žino tik pats žmogus. Žinoma, jeigu jis suteikia galimybę juos sužinoti, tuomet galima juo pasinaudoti. Anksčiau būdavo populiaru, kai sukčiai naktimis skambinėdavo žmonėms, laukdami, kol pavyks prisiskambinti kokiam nors senam ir visko bijančiam žmogui. Naktį sąmonė veikia šiek tiek kitaip, viskas atrodo baisiau, lengviau žmogų apgauti. Tada galima manipuliuojant  neva artimiesiems nutikusiomis nelaimėmis, išgauti reikiamą informaciją.

Saugokite asmens tapatybę

Tad sukčiavimas nėra išimtinai susijęs būtent su kreditų teikimu. Tai jau yra paties asmens poreikis stengtis apsaugoti savo paties tapatybę. Nes to nedarant galima patekti į įvairias bėdas, tarp jų ir neteisėtus prasiskolinimus, veikiant sukčiams. Pirmiausia, niekam niekada negalima atskleisti savo asmens duomenų, ypač tokių kaip prisijungimas į banką. Nes net jeigu sąskaitoje neturite pinigų, jūsų vardu turint tą prisijungimą galima pridaryti didžiausių nusikaltimų, prisiimti paskolų ir ko nors į skolą nusipirkti. Todėl tai būtų labai svarbu – užtikrinti, kad jūsų asmens duomenys bus žinomi tik jums patiems. Tada, kai apsaugosite save, mažiau kils rūpesčių.