apskaitaKlausimas ar man reikalinga buhalterinę apskaitą tvarkanti įmonė kyla daugybei „šviežių“ verslininkų, tačiau į jį rasti tinkamą atsakymą gali būti ganėtinai keblu. Tam yra daugybė skirtingų priežasčių, kurių esminė – kiekvienas atvejis yra individualus, net jei ir atrodo tipinis.

Reikia išsikelti aiškius klausimus ir į juos atsakyti

Norint įvesti bent kiek daugiau aiškumo vertėtų išsikelti keletą klausimų ir į juos sau atsakyti. Tai padės orientuotis, atrasti sprendimą, geriausiai tenkinantį Jūsų įmonės lūkesčius. Tai – gana paprasti klausimai.

Pirmasis, į kurį atsakyti turėtumėte daugiau ne Jūs, bet buhalterių paslaugas teikianti įmonė – kiek kainuos tvarkyti buhalterinę apskaitą kiekvieną mėnesį. Žinodami kiek atsieis buhalterinės apskaitos tvarkymas galėsite palyginti finansinę naudą tarp samdomos įmonės ir įdarbinamo buhalterio arba savo sugaištamo laiko.

Kitas ne ką mažiau svarbus klausimas – ar pavyks rasti pakankamai kompetentingą buhalterį, ar kompetencijos pakaks Jums, o gal visgi neverta sukti galvos ir verčiau kreiptis į aukšto lygio buhalterius vienoje vietoje surinkusią įmonę. Šiam klausimui rasti atsakymą nėra lengva, tačiau pabandyti tikrai svarbu. Žinoma, galimybė keisti buhalterinės apskaitos tvarkymo būdą tikrai yra, tad jei vienas būdas Jums netiks, galėsite pasirinkti kitą, pavyzdžiui jei įmonės steigimas Jums pasirodė paprastas ir lengvas, dėl to nusprendėte patys pamėginti tvarkytis su savo įmonės buhalteriniais klausimais, tačiau po poros mėnesių supratote, kad tai visgi ne Jūsų jėgoms, niekas nedraus Jums samdyti įmonės ar įdarbinti patyrusį buhalterį.

Vertėtų savęs paklausti, ar ruošiatės atsakyti už savo klaidas? Klaidos tvarkant buhalterinę apskaitą gali būti labai brangios. Dėl to patiriami nuostoliai, tenka mokėti baudas, krenta įmonės patikimumas ir genda kuriamas įvaizdis visuomenėje. Dažnas įmonės savininkas linkęs sakyti, jog jis nieko blogo nedaro, o jei ir kokią smulkią klaidą įvelia, tai tik netyčia. Deja, ne visada taip mano tie, kurie paskiria baudas ar dėl Jūsų klaidos patiria nuostolių, nepatogumų. Nedvejokite, nesiekite sutaupyti ten, kur taupymas gali atsisukti prieš Jus – rinkitės tik tikrai patikimus, savo kokybišką veiklą galinčius garantuoti buhalterius.