baidarės

Jei galvojate apie plaukimą baidarėmis su mažais vaikais, galime užtikrinti, kad tai visiškai saugu ir patogu. Tiesa, papildomas dėmesys tikrai į naudą. Nors pramogos baidarėmis yra saugus ir smagus užsiėmimas skirtingo amžiaus keliautojams, kelionės su mažais vaikais visuomet reikalauja papildomo atsargumo. Patariame, ką reikėtų žinoti, jei į kelionę leidžiatės su mažaisiais nuotykių mėgėjais.

Maršruto pasirinkimas

Visų pirma, turėtumėte pagalvoti apie tinkamą baidarių maršrutą. Rinkitės tiesesnius upių kelius, kurie nereikalaus varginančio irklavimo, nebus pilni posūkių ir iššūkių. Jei jūsų keliautojas mažas, pargriuvę medžiais, po kuriais reikėtų lįsti, norint įveikti maršrutą, ar kliūtys, reikalaujančios per jas pernešti baidarę, gali pasirodyti pernelyg gąsdinančios ar nepatogios. Apsidrausite, jei rinksitės dailius, vaizdingus maršrutus be didesnių iššūkių.

Baidarių kokybė

Antras svarbus momentas – baidarių kokybė. Rinkitės baidares, kurios būtų manevringos, lengvos ir patogios. Rūpinkitės mažųjų komfortu ir nesirinkite baidarių, kurių kokybė būtų abejotina. Iš anksto pasidomėkite, ar baidarėje galėsite plaukti su vaiku. Priklausomai nuo baidarės tipo ir vaiko amžiaus, mažieji keliautojai gali būti sodinami specialioje kėdutėje tarp dviejų suaugusiųjų arba baidarės priekyje, suaugusiam sėdint už nugaros (šis sprendimas tiks tik kiek vyresniam vaikui).

Saugus elgesys baidarėje

Kad plaukimas baidare būtų saugus, elkitės racionaliai – plaukimo metu nesistokite, būkite atsargūs įlipdami ir išlipdami iš baidarės, o jei plaukiate su kitu suaugusiu, abu nesisverkite į tą pačią pusę, kadangi laivelis gali apsiversti. Užsisakykite kelionę baidare tik įsitikinę, kad baidarių nuomotojai galės pasiūlyti vaikiško dydžio gelbėjimosi liemenę (plaukimo metu visi, – tiek suaugę, tiek vaikai turi dėvėti gelbėjimosi liemenes).

Kelioninis bagažas

Pagalvokite ir apie bagažą, kurį pasiimsite į baidarę. Su savimi turėkite geriamo vandens. Venkite sulčių ar gazuotų gėrimų, kuriuos taip mėgsta vaikai, kadangi nuo jų dar labiau norėsis gerti. Vaikus aprenkite patogiai, įsitikinkite, kad mažųjų batai nebijo drėgmės ir gerai laikosi prie pėdos (rekomenduojama rinktis batus su raišteliais), jei plaukiate vasaros metu, pasiimkite priemonių nuo vabzdžių įgėlimo, nepamirškite apsauginės kepurėlės nuo saulės. Su savimi turėkite ir lėtai gendančių užkandžių. Būtinai pasiimkite atsarginį sausų drabužių komplektą (supakuokite jį į neperšlampamą maišą), kadangi nuo irklų ir banguojančio vandens tiek jūs, tiek mažieji keliautojai sušlaps.