Buhalterinė apskaita – būtina sėkmingo verslo dalis

Jeigu esate suaugęs, darbo patirties turintis žmogus, tikėtina, jog nebeturite iliuzijų, jog verslas – tai lengvas būdas „gaminti“ pinigus ir mėgautis gyvenimu. Tiesa ta, jog ne ir gražiausios idėjos reikalauja daug darbo. Buhalterinė apskaita – viena iš tokių verslo dalių. Be jos neįsivaizduojamas sėkmingas verslo plėtojimas ir apskritai jo išlikimas. Kas tai ir kam reikalinga?

Buhalterinė apskaita – tai ne vien atlyginimų ar įmonės pelno apskaičiavimas. Tai apima įvairiausių įmonės dokumentų rengimą, mokesčių apskaičiavimą, jų deklaravimą. Taip pat, tai darbo užmokesčių apskaita. Atliekami įskolinimų įvertinimai, ilgalaikis įmonės turto įvertinimas ir panašiai. Tai darbas, kurį turi atlikti itin atsakingas, įmonės samdomas žmogus ar įstaiga, atliekanti buhalterinės apskaitos paslaugas.

BuhalterijaAbu variantai turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, jeigu pasirenkate samdyti vieną žmogų, kuris kasdien ar reguliariai apsilanko įmonėje (ar dirba iš namų) ir tvarko jūsų finansus, turite didesnį atskaitingumo garantą, galite užmegzti ilgalaikį bednradarbiavimą su asmeniu ir taip užtikrinti abipusį pasitikėjimą. Tačiau žmonės yra… žmonės. Jie suserga, atostogauja, išeina motinystės ar tėvystės atostogų, juos gali suvilioti naujasdarbo pasiūlymas. Visa tai reikalauja įmonės veiklos reorganizavimo. Nieko baisaus, jeigu tai nutinka „ramiuoju“ metu, tačiau, įmonei patiriant krizę ir tuo pačiu netenkant buhalterio, gali būti sudėtinga. Reikia suorganizuoti naujo darbuotojo paiešką: talpinti skelbimus, prašyti rekomendacijų, skaityti daugybę gyvenimo aprašymų, skirti laiko interviu. Išsirinkus tinkamą kandidatą, jį reikia apmokyti, skirti laiko susipažinimui su įmone bei programine įranga ir panašiai. Kur dar reikalai su Sodra ir kitos administracinės procedūros?

Rinkdamiesi buhalterines paslaugas atliekančią įmonę, išvengiate „žmogiškųjų problemų“. Visus reikalus, buhalterinę apskaitą tvarko įstaiga, kurios paslaugomis naudojatės. Tai reiškia, jog bet kurią savaitės dieną, bet kuriuo paros metu, turėdami prisijungimo duomenis, galite pasiekti visus jums rūpimus duomenis ir patikrinti informaciją. Tai itin naudinga įmonės vadovams, norintiems patikrinti finansinę situaciją ir pagal tai priimti tolimesnius sprendimus. Išsirinkus patikimą įmonę, galite jaustis visiškai saugūs ir užtikrinti dėl atliekamų paslaugų kokybės. Būtent dėl šios priežasties verta pasiklausyti rekomendacijų, kreiptis į savo srities profesionalus ir galbūt sumokėti kiek didesnę kainą už paslaugas. Juk atsakingumas ir atidumas finansų srityje labai svarbus – bet kokia net ir menkiausia klaida gali turėti dideles pasekmes. Patogu ir tai, jog savo srities profesionalas galės iš anksto perspėti ir pakonsultuoti dėl įvairių verslo sprendimų ir jų įtakos pelnui ir panašiai.

Gyvenate ne Vilniuje ar kitame didmiestyje? Ne bėda. Net jeigu jūsų įmonė įsteigta ir veikia Lietuvos pakraštyje, mažame miestelyje, neturėtumėte nerimauti. Šiandien dėl sparčių ir patogių internetinių techonologijų, dirbti galite bet kur. Jūsų įmonės finansai bus tvarkomi nuotoliniu būdu, kad ir kur bebūtumėte. Esame tikri, jog įstaigos darbuotojai padės priimti geriausią sprendimą dėl komunikacijos.

Taigi, buhalterinė apskaita, nors ir ne pati įdomiausia, bet labai svarbi verslo plėtojimo dalis. Išsirinkite patikimą buhalterį ar buhalterines paslaugas vykdantį asmenį ir šis sprendimas gali padėti pasiekti reikšmingų rezultatų. Viskas priklauso nuo tinkamo pasirinkimo, tad skirkite tam laiko ir pastangų.