Dažnai pasitaiko tokių žmonių, kurie sako, kad  vienose ar kitos cheminės valymo priemonės yra nepavojingos ar nekenksmingos dėl savo sudėties. Tačiau reikia pastebėti,  kad nekenksmingų ir nepavojingų valymo priemonių nebūna.

Daugelyje skalbinių balinimui skirtų valymo priemonių sudėtyje yra tiek chloro junginių,  tiek  vandenilio peroksido ar perchlorato.  Kaip žinia  chloro junginiai yra patys pavojingiausi ir žalingiausi,   kadangi jie patekę ant odos gali ją dirginti, sukelti niežėjimą ar paraudimus,   o patekę į žmogaus vidų gali pakenkti kepenims, inkstams ir kitiems svarbiems organams. Todėl balikliai,  kurių sudėtyje yra chloro,  gali sukelti alergines reakcijas.

daiktu valymasNors ir cheminės valymo priemonės gali kelti nemenką pavojų,   tačiau ne visais  atvejais gali pasiekti norimą rezultatą naudojant tik tokias natūralias valymo priemones kaip citrina, soda arba druska. Todėl  gali kilti klausimas, kaip išsirinkti tinkamiausias valymo priemones. Pirmiausiai reikėtų rinktis bekvapes valymo priemones,  nes cheminės  medžiagos skleidžiančios kvapą nėra natūralios  prigimties,   o  dažnai  tai  būna alergenai. Kvapą skleidžiančios  medžiagos  neatlieka jokios  valymo  funkcijos.

Valymo procesui turi reikšmę  ne tik valymo priemonių pasirinkimas dėl jų sudėties,  bet ir dėl to kokius daiktus galima su jomis valyti. Taip pat ir perkant indus reikia atkreipti dėmesį  iš kokių medžiagų jie yra pagaminti,  nes skirtingom medžiagom valyti reikės ir skirtingų valymo priemonių.  Pavyzdžiui nors ir tefloniniai indai gali būti labai patogūs,    nes ruošiant maistą reikia naudoti  mažiau riebalų, negalima jų šveisti su milteliais ar metalinėmis kempinėmis. Šie apribojimai yra todėl,  nes šveičiant juos su kietais paviršiais gali nusigramdyti teflonas,  o teflono dalelės gali patekti į žmogaus organizmą. To galima išvengti jeigu tefloninius paviršius valysite su minkštomis valymo priemonėmis. Taip pat galima naudoti medinius įrankius, lenteles, tačiau pažeidus jas galima susirgti žarnyno ligomis.

Kaip apsaugosime savo sveikatą nuo galimo neigiamo poveikio priklauso nuo mūsų pačių. Todėl  yra patartina  atkreipti dėmesį  į specialistų teikiamas rekomendacijas,  kurios padės palaikyti švarą ir higieną namuose, bei neleis užsikrėsti pavojingomis ligomis.