Aktyviu lytiniu gyvenimu (sex helse) pasižymi ne visi, o tai dažnai pasitaiko vyrų tarpe. Sumažėjusios potencijos ir lytinių santykių poreikio trūkumą specialistai aiškina daugeliu priežasčių. Viena iš jų yra ypač prastas gyvenimo būdas. Kita priežastis gali būti susijusi amžiumi. Yra ir kitų priežasčių kodėl sutrinka lytinis gyvenimas. Tačiau, pasak specialistų, yra įvairiausių priemonių norintiems pašalinti šį nesklandumą. Pirmiausia reikėtų kruopščiai pasidomėti priežastimis ir bandyti patiems jas pašalinti, o jeigu to nepavyksta padaryti, rekomenduojama apsilankyti pas gydytojus bei kitus specialistus. Tad, kas lemia lytinį gyvenimą bei lytinių santykių poreikio dydį bei atsirandančius nesklandumus?

Kaip jau minėta pačioje pradžioje, netinkamas gyvenimo būdas yra viena dažniausių priežasčių kodėl sutrinka lytinių santykių kokybė. Gydytojai pabrėžia, kad tam įtakos turi alkoholio vartojimas, rūkymas, mažas fizinis krūvis, netinkama mityba, viršsvoris ir t.t. Tad, nuo ko pradėti viską? Pirmiausia reikia atsisakyti visų žalingų įpročių, kurie trikdo kraujotaką. Tai labiausiai orientuota į rūkančiuosius. Rūdydamas, žmogus nė nejaučia kaip susiaurėja jo kraujagyslės. Ilgiau išbuvus be rūkymo, matomi akivaizdūs skirtumai. Tinkama kraujotaka yra raktas į kokybiškus lytinius santykius. Jeigu kraujotaka suprastėja, tai reiškia, kad suprastės ir lovos reikalai.

Taip pat verta pabrėžti, kad sportas ar aktyvi fizinė veikla taip pat gerina potenciją ir pakelia hormonų kiekį. Paprastai kalbant, fizinio aktyvumo metu gerėja kraujotaka, tačiau tuo pat metu išsiskiria ir hormonai, kurie skatina lytinių santykių poreikį. Žinoma, tai nereiškia, kad sportuojant to užsinorėsite nedelsiant, tiesiog tai yra viena iš sudedamųjų dalių, kuri pasireiškia vėliau. Kas liečia sportą, ekspertai taip pat pabrėžia, kad persistengti nevalia. Jeigu žmogus sportuoja per daug, tuomet jis išeikvoja per daug testosterono, kuris yra atsakingas ne tik už lytinių organų vystymąsi, bet ir potenciją. Tad, jokiu būdu nereikėtų savęs alinti treniruotėse.

Galiausiai, jeigu lytinis gyvenimas visiškai sutrikęs, siūloma atsižvelgti į viršsvorį bei stresą. Tai dar du ypatingi veiksniai, kurie gali nulemti suprastėjusių lytinių santykių kokybę.

Dėl kokių priežasčių gali sutrikti lytinis gyvenimas?
3 (60%) 1 vote[s]