elektrines gitarosPribrendo reikalas nuo įprastos klasikinės pereiti prie elektrinės gitaros? Nežinote kur ją galėtumėte įsigyti už mažiausią kainą? Jeigu galvojate, kad pigios gitaros yra tokios pačios kaip ir tos brangesnės, vadinasi smarkiai apsirinkate. Kaina pasako daug ką – kuo gitara kainuoja mažiau, tuo jos skambesys mažiau kokybiškas. Jeigu ieškote elektrinės gitaros, tuomet pradžioje siūloma apsilankyti specialiose el. parduotuvėse. Jose tikrai rasite didžiulį gitarų pasirinkimą ir kalba eina netgi apie kainas. Ten rasite tiek pigesnes, tiek ir brangesnes gitaras. Ypač svarbu pabrėžti, kad ieškantiems kažkokio konkretaus gamintojo gitaros, vis tiek reikėtų apsižvalgyti specialiose el. parduotuvėse. Mat, jose vykdoma ne tik įprasta, bet ir užsakomoji prekyba.

Kalbant apie užsakomąja prekybą, būtina žinoti, kad neradus tam tikro instrumento asortimente, galima kreiptis dėl jo užsakymo. Trumpai tariant, kiekvienas pirkėjas gali kreiptis į el. parduotuves ir teirautis ar nebūtų galima užsakyti tam tikrą gitarą už atitinkamą kainą. Kai kurios el. parduotuvės gali užsakyti brangesnes gitaras iš užsienio, jeigu Lietuvoje tiekėjai negali jos pasiūlyti. Žinoma, tokie užsakymai vykdomi ne už dyką. Pavyzdžiui, kai kuriose el. parduotuvėse elektrinės gitaros užsakomos sumokant visą sumą iš anksto. Tiesiog sutariamas ilgesnis pristatymo laikas, nes vis dėlto – užsakyta gitara pirmiausia turi atkeliauti iki pardavėjo, o paskui bus išsiunčiama tiesioginiam gavėjui t.y. jums.

Norint užsisakyti elektroninę gitarą internetu, pirmiausia reikėtų apžvelgti visus pasiūlymus, nes kartais pasitaiko atvejų, kad patys brangiausi ir aukščiausios kokybės instrumentai yra pateikiami prekių sąrašo gale. Tad, būtinai pasižiūrėkite kaip yra rikiuojami visi siūlomi muzikos instrumentai. Jeigu matote, kad asortimente norimos elektrinės gitaros nėra, tuomet teiraukitės pardavėjo ar jis negalėtų ją užsakyti. Turėkite galvoje, kad pardavėjai iš savo asmeninių lėšų vargu ar rizikuos daryti užsakymą. Jūs turėsite sumokėti preliminarią gitaros kainą iš anksto. Tuo siekiama išvengti kliento apsigalvojimo – jeigu jis užsakytų gitarą ir paskui jos nepirktų. Tai tiesiog bus ne įprastas įsigijimas, o tarpininkavimas iš pardavėjo pusės.

Ne ką mažiau svarbu tai, kad elektrinės gitaros kainuoja daugiau nei akustinės klasikinės. Tokios gitaros yra brangesnės visada, tad turėkite galvoje, kad jeigu kažkuris pardavėjas siūlo tokią kainą, kuri nėra labai didelė, tuomet būtinai pasidomėkite ar nevyksta kažkokia apgavystė. Patartina pasižiūrėti ar tas pardavėjas neturi kokių nors neigiamų atsiliepimų iš kitų pirkėjų. Jeigu turi – pamirškite pirkimą iš jo, tuo labiau – nepatikėkite jam didelių sumų.

Internetu elektroninės gitaros gali būti perkamos ne tik specialiose el. parduotuvėse, bet ir kitose vietose. Galite jas įsigyti iš privačių asmenų. Žinoma, ar jie garantuos aukštą kokybę – neaišku. Perkant gitaras iš privačių asmenų, smarkiai rizikuojama įsigyti nekokybišką instrumentą. Tuo labiau – privatūs asmenys gali ir negrąžinti pinigų, jeigu to panorėsite. Jiems nėra privalu laikytis kokybės garantijos, kuri numatoma įstatymuose. Tad, jeigu jis parduos veikiantį instrumentą, tačiau jis jums nepatiks, pardavėjas vargu ar grąžins pinigus. Trumpai tariant, jeigu jums reikia kokybiškos elektrinės gitaros, ir jeigu galite tam skirti pakankamą pinigų sumą, tuomet ją pirkite tik iš žinomų e. parduotuvių.