Greita paskola – naujas būdas gauti pinigų

Keičiantis laikams, keičiasi ir prabangos kontūrai. Jeigu anksčiau imti paskolą atrodė didžiulis prašmatnumas, dabar greita paskola daug kam tapę tiesiog kasdienybe. Tačiau kalbėti galima ne tik apie tai – mūsų greitieji įpročiai lemia ir daugiau dalykų, dėl kurių kinta mūsų gyvenimai. Ir prabangos kontūrai pamažu tirpsta bei tolsta.

Maistas mieste

Ar dar pamenate laikus, kai dabar jau visiškai senas tėvas sakydavo – mums kreditai reikės imti, jeigu tu kasdien po kavines vaikščiosi. Tuo laiku niekas mieste nevalgydavo, o restoranai kažkodėl skambėjo kaip kažkokios stebuklų šalies turtuolių veikla. Geriausiu atveju, kartą per metus šeima nueidavo į kokią užkandinę, kur gaminami greitieji riebaluoti čeburėkai Palangoje, ir ten šventiškai papietaudavo.

Tačiau tuoj pat po tokio poelgio šykštus tėtukas pakartodavo, kad kreditai gresia iš banko, jei visada kaip ponai valgysime. Taigi, toks paprastas dalykas, kaip pavalgymas mieste, ar kavos puodelis kavinaitėje daugybei Lietuvos šeimų atrodė tikras „ponų“ užsiėmimas, galintis priversti skolintis greitieji kreditai.

Dabar, pasikeitus laikams, niekam taip nebeatrodo – užkandinės, restoranai, kavinaitės ir barai laukia mūsų tiesiog ant kiekvieno kampo, ir niekam neatrodo, kad tai tas dalykas, dėl kurio mes taip nusigyvensime, kad reikalingas net bus greitas kreditas. MAisto kultūra mieste dabar populiari kaip ir apsipirkimas prekybos centre.

Kirpyklos ir grožio salonai

Kaip kad anksčiau buvo sakoma, jog restoranai prives prie tokio kraštutinumo kaip ilgalaikiai greitieji kreditai, taip dabar mums šypseną kelia ir kitas panašus sms kreditas užsispyrimas. Kas kas, bet mūsų mamos tikrai turėtų atsiminti, koks požiūris plytėjo apie grožio salonus ir kirpyklas. Moteris nebent per vestuves galėjo leisti sau susidėti cheminį sušukavimą ar pas visažistę pasiskaistinti veidą – kitaip grės didžiulės paskolos internetu ir barniai su vyru. Taip, šis stereotipinis požiūris anksčiau vertė moteris verstis savais metodais – gabentis baisią ir nekokybišką kosmetiką iš Maskvos arba Baltarusijos. Arba pačioms kaitinti vandenyje geležinius bigulukus, ir jais garbanotis plaukus – nes tai, anot tų laikų supratimo, nebūtų iššaukę skolas, kurias užkaišytų nebent greitieji kreditai internetu.

Skolinimosi įpročiai

Tai, kas tikrai buvo nepopuliaru tuo laiku, ir laikoma kažkokių akiplėšų žmonių elgesiu, dabar dažnai laikoma įprastu, o gal jau net gi ir visiems atsibodusiu elgesiu. Greita paskola nuo 18 suteikiami šiais laikais kam tik nori. Kai seniau, vos tik atsidarius pirmiesiems bankams Lietuvoje, mažai kas galėjo skolintis. Net kalbos nebūdavo, kad galės ateiti žmogus, kuriam rūpi sms kreditas internetu nuo 18 metu – ne, turėjai būti labai patikimas, su dideliu turtu, kurį užstatytum, su kompetentingu laiduotoju.

Tačiau dabar greita paskola statistika lenkia net paprastas paskolas, todėl net ir tas pats pasakymas „eik į restoranus – elgetomis išeisim“ praranda savo aktualumą. Juk visiems aišku – jeigu iš tiesų prispaus didelė bėda, visada gali padėti greitieji kreditai. Daugybė žmonių apsvarsto šią galimybę, ir nieko apie ją negirdėjusiųjų lieka nebent tik miškuose gyvenančių atsiskyrėlių tarpe.

Tad viskas šiame pasaulyje keičiasi, prabangos kontūrai taip pat. Mums prieinami sms kreditas, restoranai, kavinės, grožio salonai ir SPA centrai. Ir niekas nebebijo, kad staiga viskas bus labai blogai – atrodo, išeičių ir galimybių tiek daug, kad nori nenori išgyvensi, iš bado ar kito nepritekliaus nemirsi. Nors mes ir mėgstame dejuoti, kad mūsų laisvės suvaržytos, kad neturime to, ko turi Vakarų Europa, tačiau nepasitenkinimas tiesiog yra šiaip įprastas ir gal net įgimtas lietuvio būdo bruožas.