imunitetas Jei internetinės paieškos sistemos laukelyje klavišais sudėliotume žodelį „imunitetas“, išvystume gausybę informacijos, iš pažiūros tarpusavyje neturinčios nieko bendra. Imunitetas policija, imunitetas viduramziai, imunitetas ppt, imunitetas skaidres, imunitetas istorija, imunitetas biologija – šiuo metu, kai už lango siaučia gripo epidemija, į savo glėbį besikėsinanti pačiupti kiekvieną iš mūsų, imunitetas savoka, susijusią su žmogaus biologija, neabejotinai yra aktualiausia. Kaip turėtume elgtis, jog mūsų imunitetas būtų pajėgus susidoroti net su pačiais pikčiausiais virusais?

Dėl genų, dovanojusių grožį ar gerą atmintį, galime būti dėkingi savo tėveliams, tačiau imunitetas tikrai nėra tai, ką gavome gimdami ir kuo galime džiaugtis iki gyvenimo galo: norint turėti stiprų imunitetą, tenka įdėti nemažai pastangų. Štai kokius patarimus radome įvedę raktinį žodį „imunitetas stiprinimas“.

Skirkite pakankamai laiko miegui. Miego trūkumas neigiamai veikia ne tik žmogaus savijautą bei darbingumą, tačiau ir organizmo atsparumą virusinėms ligoms. Norėdami sustiprinti savo imunitetą, turėtume peržvelgti savo dienotvarkę ir pagalvoti, kaip atrasti papildomą valandą, kurią…tiesiog pramiegotume.

Nestresuokite! Nervinė įtampa kenkia visam žmogaus „aparatui“, tad nenustebkite, jei gyvenimas nuolatinės būsenos, panašios į depresiją šešėlyje, pakenks ne tik išvaizdai ar savijautai, bet ir sveikatai. Patarimų, kaip atsikratyti blogos nuotaikos, yra daugybė – paskubėkite šiais pasinaudoti!

Tinkamai maitinkitės. Subalansuota mityba svarbi ne tik siekiant dailių kūno linijų ar norint išvengti virškinimo sistemos ligų, bet ir dėl bendro organizmo atsparumo. Puiku, jei žiemos racioną papildote citrinomis, medumi bei imbieru, tačiau tinkamai maitintis dera ištisus metus: svarbiausia, jog jūsų paros racione būte subalansuotas baltymų, angliavandenių bei riebalų santykis.

Grūdinkitės. Šokti su „ruoniais“ į eketę nesiūlome (organizmas patirtų per didelį stresą ir rizikuotumėte „pasigauti“ tokių rimtų ligų kaip plaučių uždegimas, ilgam paguldančių į ligos patalą), tačiau išbandyti grūdinimąsi namų sąlygomis rekomenduojame. Tam puikiai tiks kontrastinis dušas, kuris ne tik stiprins organizmo atsparumą, bet ir padės puoselėti išvaizdą (sudie, celiulite!) bei suteiks ne ką mažiau energijos nei rytinis kavos puodelis.

Dažnam gali atrodyti, jog imunitetas – sąvoka, kuria per dažnai „žongliruojama“ visuomenės informavimo kanaluose. Tačiau, kai, pakliuvę į klastingo gripo žabangus, užsuksite į gydytojo kabinetą ir prašysite pagalbos, nenustebkite, kai šis tarstels, jog…tiesiog reikėjo stiprinti imunitetą.

Imunitetas – sąvoka, dažniausiai prisimenama sveikatai sustreikavus
Balsuoti