garbanoti plaukaiEgzistuoja begalė įvairiausių skirtingų plaukų tipų, besiskiriančių ne tik savo storumu, tankumu, bet ir tekstūra. Tiek tiesūs, banguoti, garbanoti, sausi, linkę riebaluotis plaukai reikalauja specifinės priežiūros, be kurios plaukai praranda žvilgesį, tampa šiurkštūs ir veliasi, o juos iššukuoti atrodo tarsi misija neįmanoma. Su šia problema dažniausiai susiduria garbaniai, mat garbanoti plaukai reikalauja itin daug papildomo dėmesio. Taigi, kaip elgtis ir kokias priemones naudoti garbanotų plaukų savininkams?

Pirmasis patarimas siekiant gražios ir sveikos šukuosenos – atrasti išties gerą plaukų stilistą. Tik patyręs savo srities profesionalas, susidūręs su garbanotų plaukų formavimu gebės sukurti tokiems plaukams tinkamą šukuoseną. Tiesa, tokio specialisto paslaugos gali būti kiek brangesnės, tačiau jos tikrai to vertos – kokybiškas profesionalus kirpimas ilgą laiką apsaugo nuo plaukų šakojimosi bei vėlimosi dar ilgą laiką po vizito į grožio saloną net ir tuo atveju, jei plauku formavimo priemones nėra kasdien naudojamos.

Įprasta galvoti, kad pagrindinė plaukų higienos priemonė yra šampūnas. Garbaniams derėtų šampūną naudoti rečiau (t.y. ne kiekvieną dieną), tačiau kondicionierių naudoti kasdien. Taip pat reikėtų rinktis specialias priemones garbanotiems plaukams, mat jos gali sureguliuoti plaukų ir odos drėgmės lygį per daug nesausinant plaukų. Garbanoti plaukai sunkiai pakelia karštį, kadangi jis dar labiau sausina plaukus, todėl net ir galvą plauti siūloma po šaltu ar bent vėsiu vandeniu. Toks vanduo padeda plaukams išlaikyti blizgumą bei užrakina plauke esančią drėgmę, todėl garbanoti plaukai atrodo kur kas mažiau pasišiaušę. Dėl tos pačios priežasties reikėtų vengti šukuoti sausus plaukus. Prireikus derėtų naudoti ne šepetį, o tiesiog pirštus.

Naudojant papildomas plauku formavimo priemones derėtų jas purkšti į abu delnus ir juos kiek patrinti. Nuo kūno šilumos priemonės sušils ir kiek išskystės, todėl jas bus kur kas lengviau tolygiai paskirstyti ant visų plaukų. Visas formavimo priemones geriausia naudoti iškart po galvos plovimo, tuo metu, kai plaukai dar yra drėgni. Taip bus išsaugojama natūrali plaukų drėgmė, o jiems džiūvant garbanoti plaukai sukris į kur kas sveikesnes ir gražesnes garbanas.

Pagrindinis patarimas, kuriuo dalinasi plaukų priežiūros ekspertai – nekovoti su garbanomis. Garbanoti plaukai yra nuostabūs ir reikia tiesiog išmokti juos prižiūrėti – tada plaukai bus gražūs ir spindintys bei spinduliuos gyvybę. Tačiau užsimanius pasilepinti tiesintais plaukais tiesinimo žnyples reikėtų naudoti tik tokiu atveju, jei naudojamos papildomos priemones plauku tiesinimui. Kitaip plaukas gali būti išsausintas ar net nudegintas, o tokius padarinius sunku greitai pašalinti. Taigi, ruošiantis į šventę, kurioje norima turėti tiesių plaukų šukuoseną, dėl jų tiesinimo geriausia kreiptis į profesionalus, kurie be didelio vargo sukurs įspūdingą plaukus tausojančią šukuoseną. Juk plaukų sveikata rūpintis reikia ne tik švenčių progomis.