Biuro stalas yra vienas iš  pagrindinių biuro aplinkos komponentų. Jų įvairovė didelė, todėl nusprendus atsinaujinti biuro interjerą, iškyla klausimas  – kaip išsirinkti stalą biurui. Siekiant atsakyti šį klausimą, verta pasidomėti kokie biuro stalų tipai siūlomi rinkoje ir kaip jie turi būti vertinami.

Geriausias stalas biurui >>

Biuro stalų tipai

StalasPagal stalų formą biuro stalai gali būti kampiniai, tiesūs arba išlenkti.  Jau pats pavadinimas kampiniai stalai rodo, jog šie stalai tinkami statyti į biuro kampą. Jie taupo patalpos erdvę, gali pasitarnauti papildomos sėdimos darbo vietos sukūrimui. Tiesios formos biuro stalai tinkami statyti mažuose biuruose, nes juos galima įvairiai derinti su kitais baldais. Išlenktos formos stalai aktualūs tiems, kurie tikisi iš biuro stalo daugiau funkcionalumo. Sėdint prie išlenkto stalo lengviau pasiekti ant stalo padėtus daiktus bei keisti sėdėjimo pozas.

Be aptartų biuro stalų, išskiriami ir stalai su uždanga kojoms bei  reguliuojamo aukščio stalai.  Stalai su uždanga kojoms naudingi tada, kai planuojama po stalu laikyti įvairius daiktus arba biure trūksta spintų ar lentynų. Po šiais stalais galima laikyti papildomas spinteles, padaryti lentynas. Reguliuojamo aukščio stalai labai populiarūs dėl savo privalumo keisti aukštį. Tinkamiausiu laikomas standartinis biuro stalo aukštis ya  76 cm, tačiau pasitaiko atvejų, kai reikalingi kitokio aukščio  stalai.

Biuro stalo pasirinkimo kriterijai

Atsakant į klausimą, kaip išsirinkti stalą biurui, reikia pasirinkti kriterijus, pagal kuriuos jie bus vertinami. Pirmiausia reikia vertinti biuro išplanavimą, vykdomą veiklą ir bendrą biuro interjerą.  Taip pat svarbus kriterijus – darbuotojų poreikiai ir sveikata. Būtina įvertinti ergonominius standartus, kurių laikymasis leidžia saugoti darbuotojų sveikatą ir darbo komfortą. Darbuotojui turėtų tekti apie 107 cm vietos už stalo. Stalo stalviršis turi būti pakankamai platus. Jei darbuotojas dirba kompiuteriu, stalas turėtų turėti specialią klaviatūros lentynėlę, kuri padėtų išlaikyti darbuotojų taisyklingą laikyseną.

Apibendrinant galima teigti, kad biuro stalo parinkimas nėra toks jau paprastas veiksmas, todėl iškilus klausimui, kaip išsirinkti stalą biurui teisingai, daugeliu atvejų rekomenduotina pasitarti su specialistais ar kreiptis į baldų gamintojus patarimo.