intelektinė nuosavybėIntelektinė nuosavybė Lietuvoje yra apsaugota daugeliu įstatymų, tad tikrai neverta naudotis kito žmogaus idėjomis ir bandyti kiek jas pakeitus pristatyti kaip savas. Jeigu jaučiate, kad Jūsų intelektine nuosavybe buvo pasinaudota ir siekiate, kad ja pasinaudojęs asmuo atsakytų už savo veiksmus – tokiu atveju reikia samdytis profesionalą, kuris puikiai nusimano šioje srityje. Lietuvoje šio tipo paslaugas siūlo tikrai ne vienas asmuo, tad visada naudinga palyginti kuo daugiau variantų, kad surastas tikrai patenkintų Jūsų poreikius.

  • Skirtingi specialistai savo paslaugas įkainoja skirtingomis pinigų sumomis ir tai gali būti vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis asmenį, kuris planuoja ginti Jūsų teises. Sunku pasakyti, kiek vidutiniškai turėtų kainuoti tokio tipo teisininkų paslaugos. Bet kuriuo atveju rekomenduojame apsvarstyti kuo daugiau galimybių ir palyginti įvairesnius kriterijus.
  • Reikia nepamiršti, kad skirtingi specialistais gali orientuotis į skirtingo tipo intelektinės nuosavybės saugojimą. Šiuo atveju naudinga pasirinkti tą, kuris atitinka Jums iškilusią problemą.
  • Reikėtų nepamiršti ir to, kad šiuo metu internete labai greitai ir paprastai galima atrasti kitų žmonių atsiliepimus apie vienų arba kitų specialistų suteiktas paslaugas. Jeigu neigiamų atsiliepimų skaičius labai platus – nerekomenduojame naudotis paslaugomis.
  • Profesionalai dažniausiai nurodo – kiek bylų iš kiek yra laimėję. Tai galėtų būti svarbus kriterijus renkantis specialistą.
  • Labai svarbus ir bendravimas, kadangi su šiuo žmogumi teks ilgai bendradarbiauti ir vieningai siekti pačios geriausio rezultato. Tik malonus, tačiau tuo pačiu ir ryžtingas žmogus yra pasiruošęs laimėti bylą.

Skirtingi asmenys gali nusistatyti skirtingus kriterijus, kurie jiems yra patys svarbiausi ieškant geriausio savo srities specialisto. Nors ir skubate – palyginkite kuo daugiau variantų, kad Jūsų surastas tikrai būtų pats geriausias.

Intelektinė nuosavybė yra ir turi būti saugoma. Kiekvienas kūrybininkas arba mokslininkas turėtų detaliau susipažinti su teisėmis ir jeigu mato, kad jo idėjos gali būti pavogtos – tokiu atveju laikas skubiai kreiptis į profesionalus, kurių darbas yra pasistengti kuo greičiau surasti tiesą ir išieškoti nuostolių.