Jeigu papildomas šios žiemos iššūkis yra paskola ir jos grąžinimas, teks šiek tiek labiau pasistengti taupant. Ką daryti, kad gyvenimo kokybė nenukentėtų, viskas būtų gerai, o paskolos būtų grąžintos laiku ir pagal grafiką? Štai keletas patarimų.

Maitinkitės sveikai, natūraliai žiemos sezonui – ir pigiai

Kad paskolos kaina nepaveiktų jūsų ir šeimos mitybos, reikia stengtis valgyti taupiai, bet sveikai. Dažniausiai mes žiūrime, kad valgytume skaniai. Šito galima atsisakyti, nes geras skonis maiste atsiranda su gaminimo įgūdžiais. Tad kriterijus turėtų būti maisto sveikumas ir pigumas, kad asmenine paskola būtų greičiau grąžinta sutaupius šiek tiek pinigų iš vartojimo.

Pataupykite sveikatą ir mažiau trankykitės po miesto pramogas

Jūs žinojote, kaip gauti paskola, o dabar reikia žinoti, kaip ją grąžinti. Visuomet, kada yra karpomas biudžetas, pirmiausia nukerpami nebūtini, ne tokie svarbūs dalykai. Šiuo atveju, tai būtų kažkas tokio kaip brangios pramogos. Galbūt jūs net nesusimąstote, kad kai kurios iš jūsų pramogų kainuoja per daug, nes nelaikote jų itin brangiomis. Tačiau visgi galbūt tai ir yra tos pramogos, kurių atsisakymo dėka būtų labai paprasta pataupyti. Jeigu gyvenate mieste, tai gal pastebite, kad vos iškišate nosį į miesto centrą, tuojau pinigai tarsi patys ima leistis. Perkate kavą, perkate arbatą, perkate ledus, perkate sumuštinį už 5 eurus, įsigyjate žurnalą, užsukate pavalgyti kažkur ar išgerti, einate į koncertą ir pan. Visur pasilieka jūsų pinigai. Tai yra gerai ekonomikai ir tai leidžia gyvuoti miestui, bet galbūt tai neturėtų būti tai, ką reikia daryti tuomet, kai taupote savo skolų grąžinimui. Verčiau rinkitės pramogas, kurios būtų kitur ir nemokamos. Pasivaikščiokite su šeima ar šunimi po gamtą. Pačiuožinėkite su celofanu nuo kalnų. Taip pat pasistenkite rasti sau geriausius būdus smagiai praleisti laiką namuose: žaiskite žaidimus, žiūrėkite filmus, skaitykite knygas, kurias pasiskolintumėte iš bibliotekos.

Stenkitės nesirgti peršalimais ir kitomis žiemos ligomis

Galbūt paskolos internete bus grąžintos lengviau, jeigu šią žiemą neteks daugybės pinigų išleisti medicininėms išlaidoms. Tokių tikrai būna tuomet, kada sergate peršalimo ligomis, kada žiemą jaučiatės labai blogai. Tada ir vaistai, ir arbatos, ir apelsinai, ir mažai apmokamos nedarbo dienos. Stenkitės neperšalti, venkite žmonių susibūrimų, kur yra ligoninių. Be reikalo neikite į vaistines ir poliklinikas, kad ten kažkuo neužsikrėstumėte. Stiprinkite organizmą fiziniu aktyvumu, česnaku ir arbatomis.

Ką nors papildomai dirbkite iš namų

Gali būti paskola greitai atiduota, jeigu turite papildomą pajamų šaltinį. Tai labai svarbu žiemos metu, kai galima tamsiuoju paros metu, kuris trunka beveik visą dieną, pagalvoti, ką galėtumėte padirbėti iš namų. Išnaudokite tą tamsą būtent tam papildomam darbui ir pamatysite, kaip netrukus bus viskas gerai. Galite rašyti tekstus, kurti dizainus, maketuoti skelbimus, paleidinėti nesudėtingas interneto svetaines, gaminti iš medžio žaislus, megzti šalikus ir daryti kitus dalykus, kurie žiemos metu leis šiek tiek papildomai užsidirbti.

Sumažinkite šildymo kaštus

Yra būdų, kuriais galima sumažinti šildymo sąskaitas. Jeigu gyvenate labai erdviame bute, galite išnuomoti vieną kambarį, kad kažkas dalintųsi sąskaitomis ir dar už nuomą mokėtų. Taip pat galite pagalvoti, ar apskritai gyvenate tinkamame būste.

Vasarą taupyti ir paskola grąžinti dar lengviau:

– Nemokamai pramogaukite gamtoje;

– Valgykite savo užsiaugintas daržoves;

– Keliaukite nemokamai: dviračiu ar pėsčiomis;

– Nereikia pirkti brangių paltų ir batų;

– Nekainuoja ir būsto šildymas.