sms kreditasKai prieš gerą dešimtmetį ar dar daugiau į mūsų pasaulį įsiveržė sms kreditas, mažai žinojome apie tai. Atrodė keista, kaip viskas gali vykti ne banke atsisėdus prie stalo, o nuotoliniu būdu. Tuomet reklama turėjo kaip reikiant paplušėti, kad supažindintų žmones su tokia skolinimosi naujove. Tačiau, kaip reklama buvo svarbi tada, kaip ji tokia egzistuoja ir dabar. Nors spauda teigia, kad pastaruoju metu internetinės paskolos ir sms kreditas jau reklamuojamas mažiau, tačiau reklamų pastebėti dar galima. Reklamuojant skolinimosi paslaugas, būtina laikytis atsakomybės. Tam tikros reklaminės žinutės gali suteikti žalą, o ne naudą.

Kuo geros reklamos žinutė skiriasi nuo blogos?

Gera reklaminė žinutė standartiškai sukuria ne tik norą pasinaudoti paslauga, bet net ir poreikį. Be to, ji yra pastebima. Reklama, kuri neišsiskiria ir yra niekam nematoma – niekam ir nereikalinga, tokios nereikia. Todėl gera reklaminė žinutė gebės būti matoma ir skatins žmones imti paskolas. Šiuo atveju, kai paskolos yra rizikingas dalykas ir siūlomas ne visai visuomenės grupei, o tik tiems, kas gali atsakingai skolintis, reikėtų paminėti, kad ši reklama neturėtų siūlyti savęs tiems, kas negali šia paslauga naudotis. Taigi, reklama turi ne tik vilioti, bet ir imtis atsakomybės, kadangi sms kreditas visa para yra kažkam išsigelbėjimas, o kai kam kaip tik bėda.

Žinutė: paskola tik laikina išeitis

Viena iš komunikacinių žinučių, kurias galėtų skleisti greitųjų kreditų reklamos, turėtų įspėti, kad sms kreditas internetu visgi yra laikina išeitis, o ne ilgalaikis sprendimas. Kaip tai iškomunikuoti? Reklamos agentūrose galvas laužo daug specialistų, kuriančių reklamos vizualą, tekstą ir medijas, siekiant kuo geriau išreikšti mintį. Klaidinga būtų reklamoje teigti, kad greitieji kreditai sms zinute išsprendžia visus sunkumus. Verčiau reikėtų pozicionuoti, jog tai tiesio leidžia atsikvėpti.

Žinutė: paskola visada gali padėti

Reklamos komunikacija taip pat neturėtų teigti, kad paskola yra išeitis visiems ir visada. Tikrai ne visus finansinius sunkumus ji gali sutvarkyti. Geriausia, jeigu reklama iškart praneštų, kokiais tikslais verta naudoti paskolą internetu ar sms žinute. Tai – smulkūs pirkiniai, didesni pirkiniai, kuriems dabar trūksta dalies pinigų ir pan.

Žinutė: paskola suteikiama ne visiems

Nors sms kreditas atsiliepimai iš daugumos klientų būna geri, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad paskola teikiama ne kiekvienam jos paprašiusiam. Tą gali sužinoti bet kuris žmogus, prisijungęs prie paskolų teikėjo puslapio ir įsitikinęs, kad yra nemažai įvairių kriterijų, kuriuos reikia atitikti, norint gauti paskolą. Galų gale, yra ne tik kriterijai, bet ir rekomendacijos, kam geriau neimti paskolos, o kas galėtų ją turėti. Pavyzdžiui, neatsakingiems, į manijas linkusiems žmonėms, arba tiems, kurie nėra finansiškai raštingi, nemoka savarankiškai ir strategiškai planuoti savo finansų, tikrai niekas nerekomenduotų skolintis. Na o priešingiems, puikiai susitvarkantiems su finansais ir atsakomybe, tai būtų galima rekomenduoti.

Žinutė: paskola yra atsakomybė

Kita žinutė, kurią dažniau galėtų komunikuoti kredito teikėjos (o kai kurios tą ir daro), tai – atsakingo skolinimosi skatinimas. Iš tiesų, paskola yra nemaža atsakomybė, ir ją prisiimti reikia su dideliu nusiteikimu, jog visos bėdos bus įveiktos, visi kalnai nuversti, visi tikslai pasiekti. Reikės grąžinti ir paskolą, ir kredito kainą, kurią daug kas traktuoja kaip palūkanas. Todėl reikės pasiryžti ilgam keliui, siekiant pasijusti visiškai laisvam ir be įsipareigojimų.