Ne visiems klientams vartojimo kreditas suteikia naudos, kartais tai kaip tik pablogina situaciją, bet tik tada, kai pats klientas suklysta ir kažką padaro ne taip. Kokių klaidų reikėtų nedaryti, kai suteikiamas kreditas geromis salygomis?

Slepiate tą nuo visų

Pirma klaida, daroma, kai reikalingas vartojimo kreditas, yra viso šito reikalo įslaptinimas. Kartais mums nebūtina apskritai vaizduoti, kad esame turtingi. Jeigu tai slepiate, gali būti, kad persistengiate dėl įvaizdžio. O gal ir skolinatės tik dėl to? Nors kreditas geromis salygomis dabar daug kur suteikiamas, tačiau jį reikėtų imti rimtiems tikslams. Galiausiai, kartais geriau to neslėpti nuo šeimos narių, nes jie gali pasiūlyti kitą išeitį ir nei tos paskolos, nei tų pinigų išvis neprireiks. Tad įvertinkite tai ir nebijokite pasakyti tiesos. Galiausiai, net jau tada, kai kredito skaiciuokle būna prasisukusi, o jūsų kišenėje yra greiti pinigai internetu gauti, lieka kita dalis – grąžinimas. Tuomet juo labiau nereikėtų švaistytis pinigais, siekiant sudaryti gerą įvaizdį. Kadangi parodydami draugams ir artimiesiems, jog jums pinigų dabar trūksta, neturėsite pritapti visur, kur reikia didelių išlaidų, o gal kas nors jus pavaišins bare ar pasiūlys nemokamą bilietą į teatrą ir jūs net neprarasite savo įprasto socialinio gyvenimo.

Pasikliaunate bet kokiais skolininkais

Visada reikia ieškoti, kad skolinantis būtų naudojamas tik saugus budas. Nesiskolinti iš gatvės praeivių ar neaiškių per butus vaikštančių maklerių. Normalios, tikros ir saugios finansinės institucijos, tikri kreditoriai visada parodo savo duomenis, jūs galite sužinoti jų reitingus, atsiliepimus, ką žmonės mano apie tokius skolininkus. Tai visuomet labai padeda apsispręsti, ko jums iš tiesų reikia.

Nebandote tarpusavio skolinimosi platformų

Ar žinote, kad tarpusavio skolinimosi platformose vartojimo kreditas internetu gali jums kainuoti žymiai mažiau negu įprastose skolinimo bendrovėse? Taip tikrai yra, ši paslauga dar nėra tokia sena kaip kreditų teikimo bendrovės, todėl kai kam tai gali būti naujovė, nors iš tiesų ji jau yra porą metų. Tokiose platformose net ir jūs galite tapti tuo, kas paskolina. Skolinant jūs numatote tam tikrą laiką, per kurį reikės grąžinti, pasakote palūkanas. Jeigu toks pasiūlymas yra tinkamas, asiranda tas, kas skolinasi tokiomis sąlygomis, ir taip jūs vis tiek gaunate paskolą, tik šis vartojimo kreditas internetu būna daug pigesnis nei iki šiol suteikiami.

Pasiimate per didelį

Tačiau reikia iš karto galvoti, kokio dydžio kredito kasdieniniam vartojimui reikia. Jeigu planuojate kažkokias išlaidas, neimkite didesnio kredito, negu to iš tiesų reikia. Juk šie pinigai bus paskolinti, vadinasi, juos reikės grąžinti. O taip pat reikės ir surasti būdą, kaip sumokėti palūkanas. Nesiskolinkite daugiau negu reikia, nes už tą likutį vis tiek reikės mokėti palūkanas.

Pasiimate per mažą

Tačiau skolintis negalima ir per mažai. Kadangi asmens kreditingumas yra nustatomas imant paskolas, kur atsižvelgiama į tai, kiek jau esate prasiskolinę. Gali būti, kad pasiskolinate 10 tūkst., nors iš tiesų reikia 11. Kai labai prireikia dar vieno papildomo tūkstančio eurų, nors vartojimo kreditas skaiciuokle ir rodo palankius rezultatus, tačiau jūsų mokumo istorija gali skelbti jums nepalankų verdiktą – šis žmogus jau turi nemažą paskolą, todėl geriau jam nebesuteikti dar vienos. Kai skolinatės antrą kartą, visada kyla įtarimas, kad šia paskola bandysite padengti kitas, dėl to kreditas dažniausiai nesuteikiamas. Tad iš karto geriau skolintis tiek, kiek tikrai reikia.