Kokia medžiaga geriausia apšiltinti namus?

Vienintelis būdas suteikti namams stipria, stabilia šiluma – tai tinkamas būsto apšiltinimas. Jei nepatingėsite ir atidžiai apšiltinsite savo namus, tai suteiksite sau bei kitiems šeimos nariams geidžiamą šilumą bei kur kas mažesnes šildymo kainas. Šiltinant namus didžiausią įtaką turi būsto konstrukcija bei tinkamos medžiagos pasirinkimas. Jei išsirinksite kuo geresnę šiltinimo medžiagą, jau netrukus pastebėsite, kaip stipriai pagerės būsto energinis taupumas. Šiluma, kurios savo namuose nori kiekvienas namų šeimininkas, laikysis kur kas geriau jei tinkamai apšiltinsite savo būstą. Tinkamai atliktas lubų, sienų, stogo šiltinimas padovanos namams jaukumo ir šilumos, bet jei norite lengviau, sklandžiau atlikti visus šiltinimo darbus, būtinai pasidomėkite plačiu medžiagų asortimentu bei šiltinimo būdais. Tad kokia medžiaga geriausia apšiltinti namus?

Jei modernesnių šiltinimo medžiagų naudojimui jums nepakanka pinigų, siūlome apšiltinti namus pigia, tačiau labai efektyvia alternatyva – pūtų polistirolu. Už visai patrauklią kainą, putplastis padovanos namams kokybišką apšiltinimą, o šios medžiagos lankstumas leis tinkamai apšiltinti, kad ir patį tolimiausią namo kampą. Putų polistirolas dėl savo puikaus kainos bei kokybės santykio greitai patapo viena populiariausių šiltinimo medžiagų. Ne tik pati medžiaga, bet ir pats apšiltinimas yra kur kas pigesnis ir paprastesnis nei būsto šiltinimas su akmens vata bei kitomis šiltinimo medžiagomis. Putų polistirolu šiltinti namai suteikia padorią apsaugą nuo drėgmės, tačiau ji niekada nebus tokia gera kaip šiltinant moderniomis šiltinimo medžiagomis. Mažesnėje, prasčiau vėdinamoje patalpoje, drėgmė gali sukelti didelę grėsmę pastato būklei. Putų polistirolas yra gera, pigi medžiaga, kuris suteikia namams padorų apšiltinimą. Vienintelis jos trūkumas – prastesnė apsauga nuo drėgmės.

Gamo šiltinimo putos – tai gana nauja, bet labai populiari ir efektyvi šiltinimo medžiaga. Savo struktūra giminingam putų poliuretanui, gamo termovata yra brangesnė, tačiau žymiai efektyvesnė medžiaga, prisitaikanti prie bet kokių sąlygų. Šios medžiagos patvarumas, lankstumas bei ekologiškumas paverčia ja favoritu šiltinant lubas, stogus bei pertvaras. Jei šiltinsite savo namus gamo putomis, tai kur kas ilgiau mėgausitės puikia šiluma ir net perpus sumažinsite šildymo išlaidas. Tinkamai apšiltintas būstas bus kur kas jaukesnis, o naudojamų medžiagų ekologiškumas sukurs šiltą, sveiką mikroklimatą be jokio alergizuojančio poveikio. Gamo putos, priešingai nei putų poliuretanas, turi puikias hidroizoliacines savybes, tai jei turite papildomų lėšų būtinai pasirinkite šią šiltinimo medžiagą. Drėgmė – tai pats didžiausias namų priešas. Prastai vėdinamoje patalpoje nuo drėgmės ims kauptis pelėsis ir supūs pastato konstrukcijos. Gamo termovata apsaugos namus nuo drėgmės nei suteiks būstui nepriekaištingą apšiltinimą.

Kiekviena statybų medžiaga turi skirtingą laidumą, todėl pastato būklė – tai labai svarbus faktorius tinkamam medžiagos pasirinkimui. Jei turite abejonių, tačiau nebijote skirti daugiau lėšų, rekomenduojame rinktis brangesnes šiltinimo medžiagas.