Miškas žmogui gali tarnauti įvairiais tikslais, dažniausiai – komerciniais arba rekreaciniais. Vis dėlto, svarbu pastebėti, kad tie žmonių, kurie nori  įgyvendinti kokius nors konkrečius veiklos sumanymus, perka mišką ir yra pasiruošę prisiimti visą su juo susijusią atsakomybę. Tačiau neretai pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet miškas gaunamas dovanų. Natūralu, kad jos gavėjui dažniausiai tai būna staigmena, tad tenka suprasti, jog miškas – ne tik malonumas (galėsite ne tik mėgautis pasivaikščiojimais jame; jo teikiamomis gėrybėmis ar grožiu), bet ir tam tikra atsakomybė. Taigi, jei tokia dovana jus užgriuvo netikėtai ir neturite nė menkiausio supratimo, kaip tai pakeis jūsų gyvenimą,  siūlome susipažinti su šiomis įžvalgomis.

Miško supirkimas

Ką darysite su šia, iš tiesų vertinga dovana? Atsakymas priklauso tik nuo jūsų pačių, tačiau svarbiausia – pasirinkti teisingai. Na, o jei nutiktų taip, kad nuspręsite būti nuolatiniu miško savininku, tokiu atveju nepraleiskite progos tapti Lietuvos  miško asociacijos nariu. Šis sprendimas bus labai naudingas, kadangi jums pateikiama išsami, aiški bei tiksli informacija apie jūsų laukiančias prievoles; darbus, kuriuos reikia atlikti; reikalavimus, kuriuos būtina įvykdyti; o taip pat ir rekomendacija, kaip elgtis vienu ar kitu atveju; kaip prižiūrėti šį objektą. Reikia pastebėti, jog tai yra puikus išsigelbėjimas tiems, kurie neturi jokių žinių ar patirties, susijusios su miško  priežiūra. Tapti šios asociacijos nariu nesudėtinga.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad jei jus, kaip naująjį miško savininką, aplankė mintis jį parduoti, labai tikėtina, kad susidursite su šiek tiek bauginančia nežinia. Nuo ko pradėti? Kam parduoti mišką? Kaip teisingai nustatyti jo vertę? Kokius reikalavimus turi atitikti parduodamas miškas? Jei į visus šiuos klausimus nežinote atsakymų ir bijote suklysti, tokiu atveju visuomet galite rinktis ir kitą išeitį. Tai – miško supirkimas. Miško supirkimas ne tik leis išvengti varginančių atsakymų paieškų  į išvardintus klausimus, bet ir padės sutaupyti nemažai laiko.

Drąsiai galima sakyti, kad miškas yra viena vertingiausių dovanų, kokią tik galite gauti. Vis dėlto, nepamirškite, kad tai yra dovana, kuri reikalauja dėmesio, rūpesčio bei globos, tad tinkamai vertinkite tai, ką turite.