padangų slėgio matavimasKad padangos tarnautų ilgai, privalote jas prižiūrėti. Vienas svarbiausių darbų – tinkamo slėgio palaikymas. Primename, kad paprastai rekomenduotinas slėgis yra nurodomas lentelėje, esančioje ant transporto priemonės durelių slenksčio. Minėtieji duomenys gali būti pateikti ir kuro durelių vidinėje pusėje arba transporto priemonės naudotojo instrukcijoje. Maksimalus leistinas slėgis nurodomas ant pačios padangos. Paprastai šis rodiklis apibrėžiamas kaip PSI slėgio matavimo vienetas.

Kad nustatytumėte padangų slėgį, turėtumėte jį tikrinti ant šaltų padangų. Jei transporto priemone važiavote didesnį atstumą, šie duomenys nebus tokie tikslūs. Jei matavimus galite atlikti tik ant šiltų padangų, primename, kad slėgis bus 0,2–0,3 bar didesnis. Jei padangose nėra palaikomas tinkamas ir tolygus oro lygis, tai gali lemti greitesnį jų nusidėvėjimą, be to, keičiasi važiavimo komfortas. Nepamirškite reguliariai patikrinti ir atsarginės padangos slėgio.

Atlikti tyrimai rodo, kad paprastai eksploatuojamos padangos yra kur kas žemesnio slėgio, nei turėtų būti. Specialistai primena – jei padangos slėgis yra itin žemas, padanga gali perkaisti ir susprogti. Įdomu tai, kai bėgant laikui pro gumą prasiskverbia smulkios deguonies detalės, todėl per mėnesį padangų slėgis vidutiniškai sumažėja 0,1 bar. Rekomenduojame padangų slėgį tikrinti reguliariai. Tai itin aktualu susiruošus į ilgesnės trukmės kelionę ar nusprendus montuoti naujas padangas. Dažna slėgio sumažėjimo priežastis – nesandarus vožtuvas. Geriausias sprendimas – reguliarus vožtuvų keitimas kiekvieną kartą, kai keičiamos ir pačios padangos.

Specialistai tvirtina, kad šaltuoju metų laikų padangų slėgis turėtų būti tikrinamas dažniau, kadangi žiemą keičiasi oro slėgis, todėl gali pakisti ir padangų oro kokybė. Visuomenėje sklando mitas, kad mažesnio slėgio padangos kur kas geriau sukimba su ledu. Deja, tiesa tokia, kad jei padangoje yra mažiau oro, ji ne tik greičiau dėvisi, bet ir negali užtikrinti tinkamo transporto priemonės manevringumo posūkiuose. Visais atvejais padangos turėtų atitikti gamintojo siūlomas rekomendacijas. Primename, kad netinkamas slėgis ne tik keičia vairavimo kokybę, deformuoja padangas, bet ir didina kuro sąnaudas. Jei nežinote, koks slėgis yra rekomenduojamas jūsų naudojamoms padangoms, siūlome pasitarti su specializuotų servisų darbuotojais ar šios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir patars konkrečioje situacijoje. Autoservisų darbuotojai teigia, kad vairuotojai padangų slėgiu nesidomi taip, kaip turėtų. Deja, toks elgesys gali tapti rimtų nelaimių priežastimi. Kad išvengtumėte problemų, pasirūpintumėte tinkama transporto priemonės eksploatacija ir sumažintumėte kuro sąnaudas, slėgį turėtumėte tikrinti bent kartą per mėnesį.