Paskola būstui

Pirkdami nekilnojamąjį turtą daugelis žmonių naudojasi galimybe gauti paskolą iš banko. Imant kreditą svarbu žinoti bankų nustatytas palūkanas, tačiau palūkanų norma nėra svarbiausias dalykas. Į paskolos kainą įeina ir galimybė pasirinkti valiutą, atidėti mokėjimus atsiradus finansiniams sunkumams. Ne mažiau reikšmingas yra maksimalus paskolos laikotarpis ar didžiausia pajamų dalis, kurią bankas leidžia skirti finansiniams įsipareigojimams vykdyti. Remiantis šiais kriterijais reikėtų rinktis optimalų variantą, t.y. „pigiausią„ paskolą.

Banko paskolos būstui

Kreipiantis į banką dėl paskolos būstui galima pasirinkti kreditą su fiksuota arba kintama palūkanų norma. Fiksuota palūkanų norma nustatoma pasirašant sutartį ir yra nekeičiama iki kredito padengimo pabaigos. Kintama palūkanų norma yra nustatoma vieną, du arba keturis kartus per metus, priklausomai nuo kliento pasirinkimo. Palūkanų normas pasiskaičiuoti galite pasinaudoję būsto paskolos skaičiuokle.

Būsto paskolos grąžinimas

Taip pat klientui leidžiama pasirinkti, kokiu būdu jis norės grąžinti kreditą – linijiniu arba anuitetiniu. Linijinį būdą renkasi tie, kurie nori kreditą grąžinti kuo greičiau ir kas mėnesį mokėti vis mažesnes palūkanas. Paskola atiduodama lygiomis dalimis, o mokamos palūkanos vis mažėja. Anuitetiniu būdu mokantieji kas mėnesį paskolai grąžinti skiria vienodą sumą.

Daugelis bankų dabar siūlo jas vis palankesnes – priklausomai nuo kliento lojalumo bankui (į banko kortelę pervedamas atlyginimas, klientas turi banko mokėjimo kortelę, banke apdraudžiamas turtas ir pan.), nuo bankui priimtinų grąžinimo kriterijų.

Kreipdamasis į banką dėl paskolos klientas turėtų nepamiršti, kad prieš tai jis pats patirs nemenkų išlaidų. Pirmiausia, mokama bankui už sutarties sudarymą, administravimą ir, esant reikalui, sutarties pakeitimą.

Taip pat pateikiame sąrašą dokumentų, kurių reikia bankui, bet už kurių išdavimą ar įforminimą taip pat tenka mokėti. Kai kurie bankai patys sutvarko šiuos dokumentus, tačiau už tai ima papildomą mokestį.

Norint gauti būsto paskolą – dažniausiai iš jūsų pareikalaus šių dokumentų

Norėdamas gauti paskolą asmuo turi:
1. Įvertinti bankui įkeičiamą nekilnojamąjį turtą (mokestis turto vertintojui).
2. Pateikti bankui nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo sutartį (mokestis notarui).
3. Pateikti bankui būsto nuosavybės įregistravimo dokumentus (mokestis VĮ Registrų centrui).
4. Pateikti bankui pažymą apie šeimos sudėtį ir gyvenamąją vietą (mokestis Gyventojų registro tarnybai).
5. Apdrausti įkeičiamą būstą.
6. Patvirtinti ir įregistruoti hipotekos lakštą (mokestis notarui ir hipotekos įstaigai).
7. Notaro išduotas pirkimo ir pardavimo sutarties įsipareigojimų įvykdymo liudijimas turi būti pateiktas VĮ Registrų centrui (mokestis VĮ Registrų centrui).