Tinkamai parinktas sietynas gali patalpai suteikti išskirtinį apšvietimą ir virsti neatsiejamu kambario elementu. Jų švelni, žėrinti, panaši į žvakidžių šviesa kuria elegantišką ir prabangią atmosferą, todėl puikiai dera valgomajame, svetainėje ar didesnėse menėse: muziejuose, teatre ir pan. Tačiau prieš norint įsigyti ir interjere pritaikyti sietyną, būtina susipažinti su populiariausiais, šiuo metu klasikiniame dizaine vyraujančiais jų tipais.

Sietynai žodynuose įvardijamas kaip „kabantis šakotas šviestuvas, tvirtinamas prie lubų“. Senovėje šiuose šviestuvuose būdavo įrenginėjamos lemputės arba žvakės, tačiau dėl didelio gaisro pavojaus šiandien pagrindinis sietynų šviesos šaltinis – gausybė nedidelių, pagal šviestuvo konstrukciją ir dekoratyvinius elementus išsidėsčiusių lempučių. Tai suteikia žaismingo spindesio, pagyvina aplinką ir suteikia jai paslaptingumo bei išraiškingumo. Norint pasirinkti tinkamą sietyno tipą, kuris pasitarnaus kaip neatsiejama interjero detalė, svarbu atkreipti dėmesį į patalpos dydį, numatytą dekoravimo schemą ir bendrą stilių, kurį siekiama išlaikyti.

Krištoliniai sietynai į erdvę įneš šiek tiek dramos ir labai daug prabangos bei spindesio, todėl šis tipas geriausia atrodys klasikinio ir Provanso stiliaus interjere. Krištoliniai sietynai šarmo suteiks ir išskirtinėse visuomeninėse patalpose, tokiose kaip teatrai, muziejai, parodų rūmai, prezidentūra ir pan.

Sietynai iš stiklo – tai gana klasikinis, įprastas jų tipas, kuris gali puikiai derėti tiek prie tradicinio, tiek prie modernaus, rytietiško ar Viduržemio stiliaus dizainų. Šauniausia tai, kad su stiklu galima daug improvizuoti ir išgauti kuklius, į akį pernelyg nekrentančius, tačiau puikiai į interjerą įsiliejančius šviestuvus. Nepaisant to, stiklas puikiai tiks kuriant kiek neįprastesnes, masyvesnes, senovinius sietynus menančias konstrukcijas.

Sietynai-žvakidės – tai tradicinis, nuo seno žmonių pamėgtas šių šviestuvų tipas. Paprastai tokie sietynai yra ganėtinai dideli, masyvūs, todėl geriausiai tinka erdviose patalpose. Žinoma, keičiantis laikams keitėsi ir šviestuvų gamybos technikos, todėl dabar rinkoje galima rasti ir kiek paprastesnių sietynų-žvakidžių. Visgi jų forma ir stilius tiks ne bet kur. Šie šviestuvai geriausiai atrodys klasikinio interjero kontekste.

Populiariausi sietynų tipai
Balsuoti