pigus prezervatyvaiDalykų, kuriuos yra būtina žinoti apie prezervatyvus yra daug, ne ką mažiau svarbus ir šios prekės  vardas: reikia akcentuoti, kad apie prezervatyvų  pavadinimą bei jo kilmę galima pasakyti daug įdomių dalykų.  Kaip tik su įdomiais faktais, apie šio gaminio vardą bei jo kilmę ir galėsite susipažinti šį kartą.

Na, o prieš pradedant vardinti įdomius ir svarbius faktus apie prezervatyvų vardo kilmė, yra būtina paminėti, kad šis  gaminys yra vartojamas jau labai seniai (apytiksliais duomenis – daugiau nei keletą tūkstančių metų), tad nieko keista, jog pigūs prezervatyvai gali pasigirti ne tik labai marga ir turtinga istorija, bet ir atskirą istoriją sudaro viskas, kas yra susiję su šio gaminio vardu. Taigi, būtent dėl šios priežasties, šį kartą neminėsime kitų istorinių faktų apie šį gaminį – akcentuosimės tik į detales, susijusias su vardu.

Taigi, nuo ko, iš kur ir kaip kilo šio žodžio pavadinimas? Įdomu tai, kad egzistuoja net kelios versijos. Viena iš jų tvirtina, kad šis gaminys buvo pavadintas praeityje garsios asmenybės, vardu Condom garbei. Condom buvo Karaliaus Čarlio II valdybos narys. Būtent Condom pirmasis tuometinėje aplinkoje (karaliaus dvare) pradėjo naudoti prezervatyvus, pagamintus iš naminių gyvulių (kiaulių, karvių, ožkų) žarnų.

Kaip žinia,  daugelis žodžių, kurie apibūdina prekes  ar gaminius, turi ir lotynų kalbos atitikmenis. Įdomu tai, kad žodis Condom turi savo atitikmenį ir lotynų kalboje. Taigi, išvertus iš lotynų kalbos, žodis Condom reiškia talpus. Ir nors neturime tikslių duomenų, iš kurios versijos kilo šio gaminio pavadinimas, akivaizdu, jog paskutinioji versija yra labiausiai tikėtina.

Kas nežino legendinio karštojo meilužio Kazanovos? Įdomu tai, kad ši asmenybė taip pat turėjo epitetą šiam gaminiui. Kol vieni šaltiniai teigia, kad Kazanova prezervatyvus vadino angelo lietpalčiais, galima rasti ir kitų šaltinių, bylojančių apie tai, kad ši asmenybė prezervatyvus vadino jodinėjimo paltu. Belieka tik spėlioti, kurį iš šių pavadinimų (o galbūt abu), naudojo ši asmenybė,  tačiau nesunku pastebėti, kad išradingumo  jai tikrai netrūko.