šaldytuvasMūsų pirmasis šaldytuvas sugedo po mėnesio nuo įsigijimo. Ištekėjo visas freonas iš jo šaldymo sistemos. Sugedo nemažai šaldiklyje laikytos mėsos, nes kad nešaldo pastebėjome tik grįžę į butą po savaitgalio kaime. Svrbiausia, kad niekas nekaltas – tiesiog gamyklinis brokas – atsiklijavęs freono vamzdelis. Arėjo meistras, pakaitino tą vamzdelį, užlydė, tada prileido freono. Viskas, šaldytuvas veikia. Šis šaldytuvų remontas Vilniuje mums nieko nekainavo, nes dar galiojo garantinis laikotarpis, kuris paprastai šaldytuvams yra 5 metai. Kitas gedimas įvyko jau po 9 metų po jo įsigijimo – perdegė lemputė… Tai netrukdo, nes naktį paslapčiomis nevalgome. Mūsų dviduris LG šaldytuvas yra vertas tų 2100 litų (apie 600 eur dabartiniu kursu), kuriuos sumokėjome dar 2008 metais. Netaupykite šaldytuvui niekada ir remonto meistrai aplenks Jūsų namus.

Tokį laišką parašė viena vilniečių šeima, paprašyta apibūdinti savo patirtį su šaldytuvų remontu. Džiugu, kad jiems pasisekė, tačiau taip nutinka toli gražu ne visiems.

Pagrindinės šaldytuvų bėdos

Pagrindinės šaldytuvo bėdos yra kelios. Ir abi jos paminėtos prieš tai pateiktame laiške. Bėda Nr. 1 yra šaldymo sistemos gedimai. Ištekėjęs freonas per nesandarų vamzdelį – labai paprastas gedimas, kurį lemia problemos šaldymo sistemoje. Dažniausiai atsako kompresorius, kuris varinėja freoną. Kita bėda – elektronika. Jei šaldytuvo sensoriai nepateikia tikslios temperatūros, stringa šaldymo procesas. Šaldo per mažai, arba per daug. Daugiau problemų kyla, kai šaldo ištisai, nes mano, kad šaldytuvas atšilo. Taip gali nutikti dėl kelių priežasčių. Viena jų – nesandarumas. Jei šaldytuvo durelių guma arba magnetai sugenda ir šaldytuvas tampa nesandarus, kompresorius darbuosis visu pajėgumu. Tam tikrose sekcijose temperatūra gali kristi žemiau nulio, kai to neturėtų būti (šaldytuve paprastai palaikoma 0- +9 laipsnių temperatūra, o tik šaldiklyje šaldoma -10 – -18 laipsnių. Čia reikalingas nuodugnus patikrinimas ir problemos identifikavimas. Dar viena svarbi problema – elektronika. Šiuolaikiniai šaldytuvai valdomi kompiuteriu, tad gali kilti bėdų ir šioje srityje, nors jos ir gana retos. Bet kuriuo atveju reiktų dėl problemos konsultuotis su meistrais profesionalais, nes interneto forumuose sklando gausybė netikslios ir pasenusios informacijos.

Šaldytuvų remontas Vilniuje kainuoja gana nemažai, nes meistrai turi atvykti į namus. Dažniausiai tai daroma tik po 17 val., kai šeimininkai grįžta po darbo namo. Vežti šaldytuvą į taisyklą patiems labai neapsimoka, jei nėra nuosavo transporto, be to vežimo metu gali nutikti visokių nelaimingų atsitikimų, dėl kurių gali nebeapsimokėti taisyti iš viso. Profesionalus šaldytuvų remontas Vilniuje kainuoja nuo 50 eurų.