Kelionės po Lietuvą

Kelionė autobusu nėra nuobodi – nuobodžios gali būti nuotaikos. Tai priimtina tikrai ne visiems. Vieni pradeda inkšti dėl to, kad reikia kilometrą vieną ar kitą paėjėti. Kiti pradeda zirsti, kad be dušo neis miegoti. Todėl savaitgalio kelionės po Lietuvą pasiruošimo pagrindiniu etapu yra laikomas tinkamo kompanjono pasirinkimas. Tai galioja visiems variantams prieš kiekvienas keliones Lietuvoje.

Nesvarbu, koks tu gali būti geras draugas, bet jei tu negalėsi panešti kuprinės ar tiesiog paeiti kad ir kokius 20 kilometrų, tai reiškia, kad tokios aktyvesnes keliones reiktų tol, kol būsi tam pasiruošęs. Kitu atveju, būsi rakštis savo kompanjonui, kuris nesidžiaugs nuolatiniu burbėjimu. Žinoma, visiškiems tinginiams gelbsti kelionės autobusu, kuriose visi, pavadinkime taip, turistai gali privažiuoti iki pat vietos ir pamatyti tai, kas galbūt nuo kito kalno yra daug gražesnis.

Keliones po Lietuvą su savo transportu

Kelionės po Lietuvą iš tiesų yra vertos dėmesio vien dėl to, kad gali pamatyti labai įdomių ir unikalių dalykų, kurių net ir tame pačiame užsienyje vargiai ar pavyks pamatyt. Pavyzdžiui, niekur daugiau pasaulyje nepamatysi tokių karstinių įgriuvų, kurios atsiveria net ir gyvenamosiose zonose. Lygiai tas pats yra ir su pasaulyje negirdėtu reiškiniu kaip knygnešystė, kurio net gi terminas nėra verčiamas į kitų šalių kalbą, nes to niekur daugiau nevyko. Pažintinės kelionės metu gali susipažinti su anų laikų istorija, pamatyti, kur buvo slepiamos knygos, kur ėjo knygnešių takai.

Kas labiau renkasi keliones traukiniu labai sunku pasakyti, nes keliauja labai įvairaus amžiaus kontingentas. Tačiau kuo toliau, tuo labiau tokios kelionės yra pripažįstamos. Tai galima pastebėti iš to, kad autobusuose ir traukiniuose padaugėjo turistinėmis kuprinėmis apsiginklavusių žmonių. Tokios kelionės po Lietuvą populiarėja labai sparčiai, nes bundantis žmonių patriotizmas gena juos iš namų į tėvyškes ir kitas jiems gerai žinomas istorines vietas. Galiausiai tai dar ir pigios kelionės, ir aktyvios kelionės, kupinos pramogų, lengvo azarto ir atsipalaidavimo.