terasines lentosJei prieš daug metų norėdami įsirengti terasą, žmonės turėjo rinktis įprastas medines lentas ar dengti terasos grindis kitomis medžiagomis, pavyzdžiui, cementu, tai šiandien, stipriai išsivysčiusi statybų pramonė gali pasiūlyti būtent terasų įrengimui idealiai tinkantį produktą. Tai – terasinės lentos. Dar viena gera žinia – šiandien prekyboje galime išvysti ypač daug rūšių terasinių lentų. Tačiau, kaip pasirinkimas yra toks didelis, natūraliai kyla klausimas: o kuo šios lentos skiriasi vienos nuo kitų? Na, o skirtumų yra tikrai daug. Kaip tik apie juos ir kalbėsime šį kartą.

Medienos rūšis

Vienas iš kriterijų,  kuriuo terasinės lentos skiriasi vienos nuo kitų, yra medienos rūšis. Kaip žinia, terasinės lentos yra  gaminamos iš medienos, tačiau ji gali būti labai skirtinga- gamybai naudojama pušis, ąžuolas, uosis, alksnis ir kitų rūšių mediena. Belieka tik pridurti, kad būtent šis kriterijus suvadina iš tiesų labai svarbų vaidmenį, kuomet perkamos terasinės lentos – kiekvienos rūšies mediena pasižymi tam tikromis savybėmis, todėl šios ypatybėmis vienaip ar kitaip turės įtakos ir bendrai terasos kokybei bei išvaizdai.

Impregnuotos ir neimpregnuotos

Dar vienas bruožas, kuriuo skiriasi prekyboje esančios terasinės lentos, yra toks: visas joje esančias terasines lentas galime skirstyti pagal tai, ar jos yra impregnuotos ar neimpregnuotos. Jei ką tik minėjome, kad skirtingų rūšių mediena skiriasi savo savybėmis, tai lygiai tą patį galima pasakyti ir apie impregnuotos bei neimpregnuotas lentas – ir vienos, ir kitos, pasižymi tam tikromis savybėmis. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, jog jei siekiate geriausios kokybės bei ypač ilgo šių lentų tarnavimo, tokiu atveju verta rinktis impregnuotas terasines lentas – būtent jos yra kur kas atsparesnės išorės poveikiui.

Lygios ir lygios

Dar vienas skirtumas tarp šių lentų – lygios ir nelygios lentos. Belieka tik pridurti, kad pastarosios skiriasi ne tik savo išvaizda, bet ir priežiūros ypatumais – išvalyti banguotas lentas bus gerokai sunkiau, teks  darbui skirti daugiau laikui. Vis dėlto, yra ir kita medalio pusė – banguotų lentų terasa atrodo kur kas dekoratyviau.