Kaip žinote cheminės valymo priemonės  gerokai palengvina nešvarumų valymo procesą, leidžia sutaupyti daugybę laiko bei leidžia nuvalyti įsisenėjusias dėmes ir nešvarumus. Kalbant apie dezinfekacines valymo priemones, tai jų naudojimas leidžia sumažinti tikimybę susirgti įvairiomis infekcinėmis ligomis, o  taip pat tai yra puiki prevencinė priemonė prieš virusų atsiradimą ant virtuvės krauklės ar vonios paviršių.

Namų valymasTačiau  nereikėtų pamiršti , kad valymo priemonės turi ir minusų. Vienas iš jų yra tai, kad dauguma cheminių valymo priemonių gali pakenkti ne tik žmogaus sveikatai, bet ir gamtai, kadangi kartu su nuotekomis pavojingos cheminės medžiagos patenka į vandens telkinius, kuriose veisiasi ir gyvena žuvys. Taip pat šios cheminės medžiagos naikina vandens telkiniuose esančius augalus.Valymo priemonių sukeliamas žmogui ir gamtai neigiamas poveikis labiausiai priklauso nuo juose esančių cheminių medžiagų toksiškumo ir koncentracijos. Toksiškos medžiagos gali pažeisti žmogaus kepenis ir smegenis, bei imuninę ir reprodukcinę sistemas. Pavyzdžiui skalbimui naudojant cheminius valiklius ir norint, kad po skalbimo audinyje jo neliktų, tai specialistų teigimu reikėtų perskalauti bent jau 16 kartų, o to nedaro net moderniausios skalbimo mašinos. O pilnai  neišsiskalavus audiniuose esantys milteliai gali dirginti odą, nes pagrindinės valiklių sudedamosios dalys gali būti įvairūs karbonatai ar rūgštys , o tai yra aktyvios medžiagos. Todėl norint apsaugoti savo sveikatą,  yra būtina prieš naudojant valymas priemones apsimauti  apsaugines pirštines,  o jeigu yra valoma naudojant labai didelės koncentracijos valymo priemonės, tai būtina naudoti specialę aprangą, kad cheminės medžiagos nesugadintų drabužių.

Reikia paminėti, kad  kai kuriais atvejais nėra būtina griebtis cheminių valymų priemonių. Kartais užtenka ir daug paprastesnių būdų, pavyzdžiui kaip mikropluošto šluostės naudojimas. Sudrėkinta mikropluošto šluoste galima valyti dulkes, valyti grindis ar tiesiog nuplauti dėmes ar nešvarumus nuo medžio ar kitų natūralios kilmės daiktų. Sausas, nesudrėkintas skudurėlis gali puikiai tikti veidrodžiams ir langams valyti. Todėl prieš renkantis valymo priemones, kurios sudarytos iš cheminių medžiagų, pravartų būtų įsitikinti ar ne geriau būtų naudoti paprastesnes priemones, kurio sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų.