vartojimo paskolaAnksčiau kredito unijos Lietuvoje buvo itin populiarios, tačiau ilgainiui jas primiršti privertė rinkoje įsigalėję greitieji kreditai. Kurį laiką jie buvo populiarūs, tačiau šiandien daugybė žmonių supranta, jog tai itin brangus būdas skolintis. Todėl vartojimo paskola vis dažniau pasirenkam kitose kredito įstaigose. Tiems, kurie dar niekada nėra susidūrę su kredito unijų paslaugomis, verta žinoti, kuo ši įstaiga skiriasi nuo kitų kreditorių.

 

Pigesnis pasirinkimas

Ieškant, iš kur pasiskolinti pinigų, visada labai svarbu, kad ši paskola kuo mažiau slėgtų mūsų pečius. Todėl tie, kurie ieško pigesnio skolinimosi būdo, visuomet renkasi kredito unijas. Nesvarbu, kredito unija Kaunas ar kitame Lietuvos mieste, dažniausiai šioje įstaigoje paskolos būna daug pigesnės nei banke. Tai nulemia kitoks kredito įstaigos veikimo principas. Be to, kredito unijos jau kuris laikas leidžia naudotis ir elektroninėmis savo sistemomis. Nemažai klientų renkasi jas vien tam, kad galėtų sutaupyti ir mažiau mokėti už atliekamus pavedimus. Šis mokestis komerciniuose bankuose įvairiomis formomis brangsta nuolat.

Patikimumas

Nemažai žmonių, niekuomet nesinaudoję kredito unijos paslaugomis, nežino, kaip šios įstaigos veikia. Net jei Jums reikalinga nedidelė vartojimo paskola, nepakaks tik pasirašyti paskolos sutartį. Kredito unija nėra paprastas skolininkas, ji teikia paslaugas tik savo bendruomenės nariams – kredito unijos nariams. Kiekvienas gali tapti kredito unijos nariu, sumokėti reikiamą mokestį, o tuomet naudotis bendruomeniniu principu teikiamomis paslaugomis. Dažniausiai tai suteikia papildomo pasitikėjimo pačia įstaiga, nes ji diktuoja kitokį požiūrį į savo narius. Tai nebėra tik paslaugos teikėjo ir kliento santykiai.

Saugumas

Ne visi klientai žino, kad tapti kredito unijos nariu reiškia būti daug labiau užtikrintam dėl savo pinigų. Pirmiausia, reikia žinoti, jog nesvarbu, ar Jums reikalinga vartojimo paskola ar norite įnešti indėlį, Jūs tampate kredito unijos bendruomenės dalimi. Visi sprendimai, susiję su unijos valdymu yra sprendžiami narių susirinkime. Čia gali būti sprendžiami įvairūs klausimai, tarp jų ir indėlininkų mokamas pajinis mokestis. Taigi, tai reiškia, kad patys galite dalyvauti sprendimų priėmime ir taip žinoti, kokie procesai veikia unijoje. Be to, sumokėtus mokesčius, kurie yra privalomi unijos nariams, visuomet galima susigrąžinti, net jei unija tampa nemoki. Tai garantija, kurią užtikrina Indėlių draudimo fondas.