Veiklos įteisinimas – vienas iš galvos skausmų, atsirandančių bent šiek tiek pasvarstantiems apie nuosavą verslą. Lietuvoje yra daugybė būdų įteisinti veiklą, tačiau kiekvienas iš tų būdų pareikalauja skirtingo biudžeto. Ekspertai nurodo, kad veiklos įteisinimo būdą reikėtų rinktis pagal veiklos apimtis. Kuo veikla smulkesnė, tuo veiklos įteisinimo forma turėtų būti paprastesnė. Pavyzdžiui, teikiantiems paslaugas siūloma rinktis individualią veiklą, tačiau, jeigu dirba ne vienas smogus, tuomet aktualus turėtų būti juridinio statuso gavimas. Kaip bebūtų, yra daug privalumų ir trūkumų tiek viename, tiek ir kitame pasirinkime, tad apie juos plačiau kalbame žemiau.

Renkantis individualią veiklą, dažniausiai nėra nusimetama atsakomybė. Paprastai kalbant, visą atsakomybę prisiima tas, kieno vardu vykdoma veikla. Tad, jeigu veiklos metu bus padaryti kažkokie nuostoliai, juos kompensuoti turėsite iš savo kišenės. Turint UAB, kompensuoja būtent pati įmonė. Taip pat reikėtų plačiau pasidomėti ir apskaitos vedimu. Individualios veiklos apskaita yra labai paprasta ir ją pildyti gali kiekvienas asmuo. Tereikia tik minimalių žinių. UAB atveju, apskaitą turi vesti buhalteri, o tai reiškia, kad teks jį samdyti arba teks užsisakyti apskaitos vedimo paslaugas.

Veiklos įteisinimo galimybės yra skirtingos atsižvelgiant į būdus. UAB registravimo atveju, išlaidų tikrai bus ir jos gali siekti keturženkles sumas. Individualios veiklos registravimo atveju išlaidų nebūna, nes veikla įregistruojama nemokamai. Užtenka tik patiekti specialią formą VMI ir viskas. Tačiau, kalbant apie UAB steigimą, verta žinoti, kad tai turėtų būti tik blogiausias variantas. Paprastai kalbant, įsigyti UAB būtų kur kas lengviau ir tai padėtų išvengti nemažų išlaidų.

Perkant uždarąją akcinę bendrovę, užtenka susirasit tik patikimą pardavėją. Jis paaiškina visą įsigijimo procedūra. Perkant uždarą akcinę bendrovę išleidžiama mažiau nei ją registruojant. Tiesiog jų tokios kainos ir tiek. Be abejo, perkant juridinį statusą, reikia pasidomėti ką perkate, kad paskui nebūtų tokių situacijų, kad perkate prasiskolinusią įmonę. Norint įsigyti uždarą akcinę bendrovę, užteks pasinaudoti internetinėmis paieškos sistemomis – per ten rasite daug pardavėjų, kurie pasiūlys priimtinas kainas ir greitą įsigijimo procedūrą.

Paruošė: Parduodameimones.lt