Kratos buvo atliekamos sostinėje taksi paslaugas teikiančiose įmonėse, jų vadovų ar akcininkų namuose, darbo vietose, transporto priemonėse.

„Skaičiuojama, kad šios įmonės užėmė apie 70 proc. Vilniaus miesto taksi rinkos. Kratose dalyvavo virš 100 minėtų įstaigų darbuotojų. Kratų metu rasta ir paimta daugiau kaip 30-ties įmonių buhalterinė apskaita, įvairūs dokumentai, kiti svarbūs duomenys. Įtariama, kad visoms įmonėms per statytinius vadovavo 6 asmenys“, – informuoja policija.

Dauguma elektroniniame kataloge etaksi.lt nurodytų sostinės taksi numerių veikia. Tačiau to nepasakysi apie 12 taksi kompanijų, registruotų Žaliųjų ežerų g. 20, kur pirmadienį VMI ir Kriminalinės policijos biuras atliko kratas: tai bendrovės „Merselita“, „Taksolitas“, „Tanagros taksi“, „Art1, taksi“, „Translota“, „Fomersis“, „Viltranpa“, „Baltic Taxi“, SDKE, „Taksi plius“, „Ekotaksi“ bei „Taksi Lux“. Visų šių įmonių trumpieji ir stacionarūs numeriai arba neveikia, arba jais niekas neatsiliepia. Bendrovės „Standart taksi“ (buv. „Martono taksi“), kur pirmadienį taip pat atliktos kratos, trumpasis numeris veikia.

VMI pažymi, kad minėtas paslaugas teikiančios įmonės 2011 metais sumokėjo tik 3,1 mln. litų mokesčių. Iš jų apie 70 proc. sumokėjo 20 įmonių, tuo tarpu likusi 30 proc. dalis tenka daugiau kaip 430 įmonių.

Iš delfi.lt komentarų (neredaguota): “KRIUKOVAS ATIDARĖ 35 TAKSI FIRMELes, KURIOSE DIRBO VIRŠ 700 TAKSI MAŠINŲ IR TIEK PAT VAIRUOTOJŲ, Kiekvienas KAS SAVAITĘ privalėjo MOKĖJO NE VALSTYBEI, O r. KRIUKOVo pas,kmirtiems firmelių direktoriams. KAS SAVAITĘ KIEKVIENAS IŠ 700 VAIRUOTOJŲ PO 300Lt. GRYnAIS sumokėdavo savo firmelės direktoriui”